Domů » Bleskovky » Huawei ukázal nové Li-Ion baterie: Na polovinu kapacity se nabijí za 5 minut

Huawei ukázal nové Li-Ion baterie: Na polovinu kapacity se nabijí za 5 minut

Čínská společnost Huawei se zúčastnila 56. ročníku události Battery Symposium v Japonsku, kde prezentovala prototypy svých nových lithium-iontových článků. Ve srovnání s konkurencí mají schopnost nabít se neuvěřitelnou rychlostí, údajně aniž by v budoucnu klesala jejich životnost a kapacita.

   

Demonstrace probíhala na dvou „smartphonových“ bateriích s kapacitami 600 a 3 000 mAh. První se podařilo nabít z nuly na 68 procent za pouhé dvě minuty, druhou pak z 0 na 48 procent za 5 minut.

Až desetinásobné zrychlení oproti běžnému nabíjení mají na svědomí dva aspekty – prvním je upravená Li-Ion technologie, kdy je anoda baterie potažená grafitem; druhým pak speciální nabíječka s poněkud obřími rozměry.

Jsme rádi, že i Huawei přispívá do zlepšování Achillovy paty dnešních smartphonů, ačkoliv raději bychom viděli technologii, která výrazně prodlouží výdrž baterie na jedno nabití. Kdy se dočkáme nasazení těchto baterií a nabíječek (snad s menšími rozměry) do reálného provozu, však zatím čínský výrobce neodhalil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments