Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Huawei ukázal nové Li-Ion baterie: Na polovinu kapacity se nabijí za 5 minut

Huawei ukázal nové Li-Ion baterie: Na polovinu kapacity se nabijí za 5 minut

Čínská společnost Huawei se zúčastnila 56. ročníku události Battery Symposium v Japonsku, kde prezentovala prototypy svých nových lithium-iontových článků. Ve srovnání s konkurencí mají schopnost nabít se neuvěřitelnou rychlostí, údajně aniž by v budoucnu klesala jejich životnost a kapacita.

   

Demonstrace probíhala na dvou „smartphonových“ bateriích s kapacitami 600 a 3 000 mAh. První se podařilo nabít z nuly na 68 procent za pouhé dvě minuty, druhou pak z 0 na 48 procent za 5 minut.

Až desetinásobné zrychlení oproti běžnému nabíjení mají na svědomí dva aspekty – prvním je upravená Li-Ion technologie, kdy je anoda baterie potažená grafitem; druhým pak speciální nabíječka s poněkud obřími rozměry.

Jsme rádi, že i Huawei přispívá do zlepšování Achillovy paty dnešních smartphonů, ačkoliv raději bychom viděli technologii, která výrazně prodlouží výdrž baterie na jedno nabití. Kdy se dočkáme nasazení těchto baterií a nabíječek (snad s menšími rozměry) do reálného provozu, však zatím čínský výrobce neodhalil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. tomogo (neregistrovaný)

  To jste všichni dostali úplatek od Číňanů, že se teď všude píše to smamé? Ale k věci.

  1. nic zvláštního, modelářské baterie dobijete za 8 minut.

  2. A čím to budete napájet? Kde vezmete těch potřebných 20A

  3. Na 20A při 5V budete potřebovat cca 3 mm2 průřez vodiče.

  Takže suma sumárum, proto to dávaj do externí nabíječky a je to jen oblbovák od Huawei, aby se o nich psalo.

  • dohnalik (neregistrovaný)

   Ty jsi ale chytrák :)

   1. modelářské baterie mají polymerové dielektrikum a méně jako poloviční hustotu energie

   2. ze zásuvky přes spínenej zdroj

   3. už dnes se zvedá napětí a quickcharge 2.0 od qualcomu komunikuje přes USB s nabíječkou (jednoduše paralerně), která zvedne napětí na 12V.

   Get it now?

  • tomogo (neregistrovaný)

   O tom zvedání napětí jsem nevěděl, díky.

  • tomogo (neregistrovaný)

   Tak jsem to načetl Quick Charge 3.0 bude mít 20V. Takže proud 5A. Ale i tak je to dost.

  • Pedes (neregistrovaný)

   Tomogo,asi jste nepochopil obsah článku. Huawei na základě určité změny technologie výrobního procesu vytvořil baterii,kterou půjde dobíjet výrazně rychleji než dnes. Jestliže dobije u 3000mAh poloviční kapacitu za 5minut je to velký sok dopředu. Nicméně nutně to projde ještě dalšími testy a optimalizací a následně to bude muset schválit odpovídající úřad a tím umožnit nasazení do běžného života. Díky takovým výrobcům jako je Huawei se technologie posouvá dopředu. Ať už jsou to jejich vlastní procesory nebo zmíněná baterie nebo třeba angažovanost v síťových prvcích s důrazem na rychlé sítě 4 a 5G je jedině dobře, že takto pomáhají rozvoji tohoto trhu.

  • tomogo (neregistrovaný)

   Pochopil, jen nechápu co je na tom tak úžasného. Kdyby použili Li-Pol baterie, ketré mají navíc ještě větší hustotu než Li-Ion, tak nemusí kouzlit s grafitem. Navíc anoda potažená grafitem tu už je nějakou dobu. A strčit baterii do externí nabíječky není takové kouzlo.

   Ale až to bude reálně v telefonu, tak OK. A pokud to bude firma Huawei, kdo takové řešení jako první uvede na trh, tak Huawei zatleskám. Zrovna co se týče baterií je to furt nějaká tutovka, ale skutek utek. Ale fandím pokroku a jsem na něj zvědavej.

  • kjkszpj (neregistrovaný)

   Ináč o tom dvýhaní napätia pri quick charge som ani ja nevedel. Dobre vedieť :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel