Domů » Bleskovky » Huawei se daří: Ve druhém čtvrtletí prodalo přes dvacet milionů smartphonů

Huawei se daří: Ve druhém čtvrtletí prodalo přes dvacet milionů smartphonů

Společnosti Huawei se v poslední době velice daří a za několik posledních kvartálů se mu podařilo získat značný tržní podíl na globálním trhu s chytrými telefony. Díky tomu se v prvním čtvrtletí letošního roku stalo třetím největším výrobcem hned za Samsungem a Applem. Společnost zveřejnila výsledky za první polovinu roku a vypadá to, že se ji nadále daří růst. Huawei dodalo za prvních šest měsíců 34,27 milionu chytrých telefonů a zaznamenalo tím meziroční růst o 62 procent. Zhruba dvacet milionů připadá na druhé čtvrtletí, kdy se meziroční růst pohyboval okolo 85 %.

- - -
Populrání model Huawei Ascend P7

Společnost označila za důležité tahouny růstu modely vyšší třídy s podporou LTE, jakým jsou například Mate 2 4G a Ascend P7 (recenze). Huawei zveřejnilo i informace o některých specifických trzích. Velmi se mu dařilo na Blízkém východu a v Africe, kde rostlo o 550 %, v Jižní Americe o 275 % a o 120 % v Evropě.  Huawei patří mezi čínské výrobce chytrých telefonů, kteří se rozpínají po celém světě a společnosti se daří držet na pozici prvního mezi nimi. Ve prospěch Huawei hraje i silná pozice na trhu se mobilní infrastrukturou. 

David Podzimek

5 komentářů

 1. Čína, tedy Huawei (3. největší výrobce) a Lenovo (4.) začínají citelně ukusovat podíl u Samsungu. Ten za rok ztratil podíl na trhu v Q2 z 32% na 25%.

  Mě nepřekvapuje, že umělá- docela výstižné slovo pro Samsungu- bublina začíná splaskávat.

 2. Gotys (neregistrovaný)

  Kde to prodali? V miliardové Číně a miliardové Indii!!

  Nevnucujte nám prosím ty čínské nesmysly

  • Když nechceš-nekupuj! Huawei je obrovský hráč v mobilních technologiích a teď se s ním poslední dobou musí počítat i na trhu s mobily :-) Peníze na to má, tak proč se neprosadit. Jsou značky, kterým to třeba nejde a peněz má ještě víc :D

  • Peete: no ono taky porovnávat z jaké obchodní soutěže musí vzejít firma z Evropy, Ameriky nebo „ostatní“ Asie vs z Číny je poněkud zcestné.

 3. Nejde o to, jaký mám podíl, ale kolik vydělám. Tam předpokládám stále jednoznačně vládne duo „Apple&copy:)“.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).