Sledujte nás na YouTube

Huawei představuje nejtenčí smartphone na světě

Čínský Huawei na veletrhu CES představil dva nové smartphony s označením Ascend P1 S a P1 s operačním systémem Android 4.0. Oba dva nabídnou shodné hardwarové parametry, varianta s přídomkem S se ale bude moci pyšnit titulem nejtenšího smartphone na světě s tloušťkou pouhých 6,68 milimetru. Nebude to ale platit pro celou konstrukci, ve spodní části najdeme malou bradu, která bude nad tenké tělo vystupovat. Další detaily Huawei zveřejní na konferenci, která začne za několik hodin. Oba dva telefony by se měly v Evropě začít prodávat v druhém kvartálu tohoto roku, k dispozici budou tři barevné varianty – bílá, červená a černá.

-

Po hardwarové stránce jde o velice slušně vybavené telefony se 4,3″ qHD displejem, dvoujádrovým procesorem od Texas Instruments, 1 GB RAM a 8Mpx fotoaparátem s možností záznamu fullHD videa.

Zdroj: AndroidCentral

Michal Javůrek

7 komentářů

 1. Spinner (neregistrovaný)

  Fujitsu F-07D je 6,7 milimetru tenký, takže taky nejtenší mobil na světě, nebo mi někdo chce říct, že se tloušťka telefonu měří s přesností 0,02 mm. To je pěkný nesmysl.

 2. madik (neregistrovaný)

  Jste si jistí tím microSHDC pamětovím slotem? Na Engadget a ani na tom Anrodicentral.com tu čtečku neuvádějí. Bojím se, že tam bude jen ta 4GB romka což je dost málo, to už radši, aby to bylo o další milimitr tlustší a mělo 16GB třeba i bez čtečky.

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   úplně jistý si tím nejsem, ale na jednom webu jsem zmínku o slotu zahlédl. Bylo by divné, kdyby takto dobře vybavený telefon zazdili pouze 4GB vnitřní pamětí. Pokusím se to ale ještě ověřit.

 3. radospol (neregistrovaný)

  dole vystupla paticka. ked to polozim na stol,tak to bude mat sklon odo mna.

 4. TomasSX1 (neregistrovaný)

  Presne ako vacsina Samsungov a este ti to vo vrecku bude cudne odtrcat.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *