Domů » Bleskovky » Huawei P9 Max se odhaluje. Nabídne 6,2″ QHD+ displej a čip Kirin 950

Huawei P9 Max se odhaluje. Nabídne 6,2″ QHD+ displej a čip Kirin 950

Huawei se v poslední době opravdu činí a představuje jeden povedený model za druhým. Není žádným tajemstvím, že výrobce již delší dobu pracuje na nástupci povedeného modelu P8 (recenze), který by měl disponovat duálním fotoaparátem. V databázi benchmarku AnTuTu se nyní objevil doposud nezveřejněný telefon Huawei s kódovým označením P950S. Podle všeho by se mělo jednat o nástupce tabletofonu Huawei P8 Max.

  

Nejzajímavějším údajem, který se z výsledku dozvídáme, není až tak skóre 73759 bodů, ale hlavně informace o displeji. Úhlopříčka by měla klesnout z původních 6,8 palců na přijatelnějších 6,2. Zároveň by však mělo dojít k nárůstu rozlišení na QuadHD+ (1600 × 2560px). Výpočetní výkon bude mít na starosti nový čipset Kirin 950, který bude doplněný o 4 GB operační paměti.

Pro uživatelská data bude k dispozici 64GB vnitřní úložiště. Celý telefon poběží na operačním systému Android 6.0 Marshmallow. Na další informace si budeme muset počkat zřejmě až do prvního čtvrtletí 2016, kdy má dojít k oficiálnímu představení.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentáře

  1. hehe, P8 Max výrobce stále ještě ani nestihl uvést na CZ trh…. No hlavně že máme Mate S za nesmyslnou cenu že:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).