Domů » Bleskovky » Výsledky fotosoutěže Noční svět: Který snímek získal 100 000 Kč?

Výsledky fotosoutěže Noční svět: Který snímek získal 100 000 Kč?

V pražské galerii Mánes proběhla 17. září ve večerních hodinách slavnostní vernisáž spojená s vyhlášením nejlepších fotografií soutěže #P8NocníSvet. Ceny v podobě smartphonů Huawei P8 předaly vítězům modelky z České Miss. Hlavní cenu 100 000 Kč vyhrála fotografie Filipa Petráka pořízená právě telefonem Huawei P8 (recenze). Celou akci moderoval Tomáš Kraus, zazpívala na ní Emma Smetana. Pro návštěvníky zde dále nechyběla světelná show, lightpainting ani živá hudba. Soutěž zaměřená na noční fotky pořízené smartphonem probíhala v ČR a na Slovensku právě pod taktovkou značky Huawei.

Cílem projektu #P8NocniSvet bylo vytvořit galerii kvalitních nočních fotografií pořízených libovolným chytrým telefonem a následně z těch nejlepších fotografií uspořádat slavnostní vernisáž. Ta na témže místě potrvá až do 17. října.


Absolutním vítězem soutěže se stal Filip Petrák s tímto snímkem

Přehled výherců

  • Noční město: 1. Filip Kýn, Ivan Bumba, 3. Petr Knopp
  • Noční příroda: 1. Jozef Malý, 2. Michal Hejna, 3. Marian Beneš
  • Noční život: 1. Andrea Fuchsová, 2. Roman Kadlec, 3. Ladislav Chládek
  • Absolutní vítěz: Filip Petrák 

V rámci slavnostního vyhlášení bylo oceněno 11 výherců, a to vítěz souběžně probíhající soutěže v partnerství s projektem Week of Life Adolfa Ziky, tři vítězové #P8NocniSvet v každé z kategorií: „noční město a architektura“, „noční příroda“, „noční život a performance“ a absolutní vítěz napříč kategoriemi, který si získal 100 000 Kč – stal se jím Filip Petrák. Ceny vítězům předaly modelky z České Miss, fotograf Adolf Zika, Dagmar Pavlíková z Asociace profesionálních fotografů ČR a ředitel terminálové divize Huawei pro ČR Tony Rong.

  
Vítězné fotografie v kategoriích Noční město (vlevo), Noční příroda a Noční život. Snímky v plném rozlišení si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Samotná soutěž zaměřená na noční fotografie pořízené chytrým telefonem probíhala od 9. 7. do 9. 9. 2015. V rámci projektu prohěhly také workshopy s profesionálními fotografy a ambasadory (garanty) soutěže. Fotografie soutěžcí nahrávali na web P8NocniSvet.cz, nebo prostřednictvím sociálních sítí Twitter a Instagram vždy s hashtagem #P8NocníSvet.

 

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Jokeer (neregistrovaný)

    Vítězná fotografie vypadá celkem zajímavě, další tři docela děs :D

  2. „Celou akci moderoval Tomáš Kraus, zazpívala na ní Emma Smetana“

    To mluví za vše.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).