Domů » Bleskovky » Huawei P40 Pro předčasně odhaluje svoji nejsilnější zbraň

Huawei P40 Pro předčasně odhaluje svoji nejsilnější zbraň

Na konci tohoto měsíce se v Paříží uskuteční tisková konference společnosti Huawei, která přinese nové vlajkové smartphony pro první polovinu letošního roku. Smartphony řady P40 to budou mít velmi těžké, čínský výrobce u nich nesmí využívat služby a aplikace Google, proto se musí snažit zaujmout jinými prostředky. Jedním z nich bude jednoznačně fotoaparát.

Pět čoček a speciální senzor

Telefony Huawei oslňovaly schopnostmi fotoaparátu již v minulosti, letos si do ruky vezmou ještě silnější zbraně. Zadní stranu nejvýše postaveného modelu řady bude okupovat obrovský vystouplý fotomodul s pěti čočkami a přisvětlovací LED. Konfigurace fotoaparátů má být následující:

  • Hlavní snímač ponese rozlišení 52 megapixelů, bude se jednat o senzor IMX 700 s velikostí 1/1.28“ upravený speciálně pro potřeby Huawei. Využívat bude subpixelovou matici RYYB
  • Sekundární širokoúhlá kamerka bude postavena na 40Mpx RGGB snímači IMX 650 o velikosti 1/1.5“
  • Třetím do party má být teleobjektiv s 3x optickým přiblížením
  • Ještě větší „zoom“ poskytne periskopický fotoaparát poskytující 10x optické přiblížení
  • Poslední čočka bude patřit ToF senzoru

Součástí fotoaparátu má být také senzor barevné teploty, který patrně bude zajišťovat, aby výsledky ze všech jednotlivých kamer byly barevně stejné.

huawei p40 pro
Huawei P40 Pro by se měl dočkat představení koncem března. Teda v případě, že se do situace nevloží koronavirus (zdroj: HuaweiCentral.com)

Zatím není jasné, jak se bude nejvýše postavený model řady P40 jmenovat; hovoří se o P40 Pro, ale také o P40 Premium.Pro

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Ta selfie kamera se mi moc nelíbí, kapka uprostřed by byla lepší. Fotoaparát vypadá dost brutálně. Řekl bych, že tohle je z mobilních fotoaparátů cesta. Ultrawide – hlavní senzor a jelikož je problém udělat variabilní ohnisko u tele objektivu, tak ten jeden s 3x a pak teleobjektiv 10x je úplně pecka. 5x by nemělo smysl. Tenhle setup je peckovní. 10x optické přiblížení je podle mě u mobilů taková hranice. Možná se dočkáme něčeho úplně nového a objeví se i proměnlivá ohnisková vzdálenost s dobrými vlastnostmi. No snad se jedná opravdu o 10x opticky. Podle údajů na fotomodulu je tam 18-240.… Číst vice »

Dragereker
Anonym
Dragereker
Offline

Vyzerá to super…len tie google služby mi budú chýbať…jedine že Google dostane výnimku od USA…

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Je to tak. Bez Google služeb je to i pro mě nedostupné zboží. Modlím se, ať to Google dá do kupy.