Domů » Bleskovky » Huawei P40 Pro má mít speciální displej i fotoaparát. Co o nich víme?

Huawei P40 Pro má mít speciální displej i fotoaparát. Co o nich víme?

V půlce března by měl být v Paříží představen nový vlajkový smartphone Huawei P40 Pro, který bude ochuzen o Google služby, a proto bude muset vyvinout maximální úsilí, aby zaujal v jiných oblastech. Jednou z nich by mohl být například fotoaparát.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro (zdroj: @evleaks)

Huawei P40 Pro: jeden virtuální pixel z 16 fyzických

Podle oficiálního renderu, který na internetu zveřejnil informátor @evleaks, bude mít Huawei P40 Pro celkem pět fotoaparátů namísto spekulovaných čtyř. Hlavní snímač by měl mít podle nejnovějších informací z Číny rozlišení 52 megapixelů, přímo na míru jej pro čínského výrobce vyrobí Sony. Speciální snímač má mít fyzickou velikost 1/1,33“ a měl by využívat populární technologii Quad Bayer, díky které má velikost jednoho virtuálního pixelu narůst z 1,6 na 2,24 mikronu.

Huawei P40 fotak
Detail fotoaparátu smartphonu Huawei P40 Pro (zdroj: @evleaks)

Čínský zdroj dokonce hovoří o technologii Quad Quad Bayer, což by znamenalo vytvoření jednoho virtuálního pixelu z 16 okolních; ve výsledku by pak takto zpracované fotografie měly rozlišení 3,25 pixelů.

huawei p40 pro

Huawei P40 (Pro) bude také disponovat periskopickým fotoaparátem, který údajně zvládne 10× optické přiblížení. S fotoaparáty také patrně souvisí zaregistrování ochranných známek Ultra Vision Kamera a Ultra Vision Sensor, mezi další nové ochranné známky Huawei patří Quad-Curve Overflow. Ta patrně bude označovat speciální displej Huawei P40 Pro, který bude zakřivený na všech čtyřech stranách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

No bude to prostě dělo. Fotografická raketa. Těším se na soboj Huawei P40pro vs Samsung Galaxy S20 ulta

WXYZ
Anonym
WXYZ

Nebud trapny a ovladej sve zlazy….

lukass71
Uživatel
lukass71

fotograficka raketa :DDDD

Menty
Uživatel
Menty

Jo no, taky mě hodně pobavilo :D

xzeit
Uživatel
xzeit

😁😁😁😁🤣

jacek
Anonym
jacek

Vlastně to co Samsung odsuzoval tak teď dělá, ale těch 108mpix mu opravdu nepomůže. Začíná se chovat jak ostatní výrobci co začli valit XX mpix čipy a je jim to prd platné. P40 bude dál a jediné co ji bude degradovat je Google nic víc.

JuaNex
Uživatel
JuaNex

Ten Quad Quad Bayer bude mať iba pre video vo FHD. Dosiahne tým výbornú svetelnosť v tmavej scéne pri vyšších FPS.