K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Huawei P30 Pro v testu DxOMark: zoom, jaký se dosud v žádném smartphonu neobjevil

Huawei P30 Pro v testu DxOMark: zoom, jaký se dosud v žádném smartphonu neobjevil

Společnost Huawei před malou chvílí představila vlajkový smartphone P30 Pro, v jehož výbavě je mimo jiné nejlepší fotoaparát, který se dosud v mobilním telefonu objevil. Alespoň to tvrdí testy laboratoře DxOMark, která telefonu udělila hodnocení 112 bodů a vystřelila jej na vrcholek žebříčku, který dosud okupovaly jeho předchůdci.

Nepřehlédněte – Takhle fotí Huawei P30 Pro. Kompaktní fotoaparáty v ohrožení?

Huawei P30 Pro: Nejlepší zoom a bokeh ve smartphonech

Hlavní zbraní fotoaparátu Huawei P30 Pro je jednoznačně přibližovací kamerka, která zvládá 5násobné optické přiblížení, 10násobné hybridní přiblížení, a dokonce 50násobné digitální přiblížení. V této disciplíně telefon nasbíral kladné body, zaujal ale i v dalších kategoriích. Redakce DxOMark oceňuje velmi dobré zachování detailů a dobrou cílovou expozici i při velmi nízké hladině osvětlení, rychlé a přesné ostření, velmi dobrou práci s bleskem a velmi přesný odhad hloubky včetně zachování detailů při aplikaci bokeh režimu.

huawei p30 promo 3

Při natáčení videa je ceněna velmi dobrá stabilizace, dobře pracující ostření (včetně funkce sledování), nízká hladina šumu a slušné detaily v exteriérech a interiérech, dobrá expozice, přesné vyvážení bílé a podání barev.

score

Mezi zápory zařadili redaktoři DxOMark nepřirozeně vykreslenou barvu oblohy, mírně omezený dynamický rozsah, občas se objevující artefakty a měkké rohy ve středně přiblížených scénách. Ve videu je prý vidět silný šum při slabém osvětlení, nestabilita expozice a vyvážení bílé, měnící se ostrost mezi snímky v interiérech a viditelná změna frekvence snímků.

Nejuniverzálnější fotoaparát

I přesto je fotoaparát Huawei P30 Pro ceněn pro jeho všestrannost, schopnosti v přibližování scény a za nejlepší bokeh režim, který je aktuálně ve smartphonech dostupný. Body navíc by navíc mohla přinést širokoúhlá kamerka, tu však na DxOMark netestují. Samostatně však testují schopnosti selfie kamerky a ani zde si Huawei P30 Pro nevedlo špatně – s 89 body se smartphone umístil na čtvrtém místě za konkurencí od Samsungu a Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

26 komentářů

 1. https://www.dxomark.com/huawei-p30-pro-camera-review/
  a
  https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s10-camera-review/

  Když se dívám na ta čísla, jediná část, kde je P30 Pro lepší je zoom.
  Dost k ničemu věc.
  Jinak horší expozice, barvy, arfefakty v obraze, šum.

  • Co je dost k ničemu?

   • Kolikrát člověk použije zoom?
    Jak často něco opravdu potřebuje významně přiblížit?
    Na dovolené 2 fotky ročně?
    Širokoúhlý objektiv se proti tomu dá použít denně..

   • Vindis (neregistrovaný)

    @Hulán To byste se divil. Kolikrát vidím, jak lidi i na hloupém mobilu zoomuji, protože jim to mobil umožňuje. Jen jim nikdo nevysvětlil, že používají digitální zoom, který fotku ve skutečnosti jen ořeže.
    Takže je fajn, když aspoň současné vícečočkové mobily nabízí optický zoom. Co nabízí P30Pro, je vítaný bonus, který může nahradit i obyčejné zoomové kompakty.

  • Ty ses na žádná čísla nedival (protože jim nerozumíš), maximálně sis nechal přeložit Pro/proti na konci článku.

 2. Jarda (neregistrovaný)

  Nech ho, neměl dnes prášek.

 3. Peťa (neregistrovaný)

  Jejda! Ten poblázněný Hulán ještě žije? Jak se dostal z kazajky a přes ostnatý drát psychiatrického ústavu?

 4. David (neregistrovaný)

  Hulan a jeho drive nejlepsi Windows Mobile co je ted mrtvej :D

 5. Souhlas s Hulánem. Podplacený DxOmark opět nezklamal, fotky úplně na houno, ale skore jak sviňa. Testy naprosto k ničemu, stejně jako telefon s low res displejem (390PPI a pentile, hahahahaha)

 6. Readytogo (neregistrovaný)

  Ktory oled na smartfone nema pentile???

  • Samsung Galaxy S2 :) Nicméně je to celé smutné téma Androidu. Pentile je řešeto, takže se to nahoní rozlišením. Načež se v systému nastaví menší dpi, aby to pak nebaštilo tolik aku, no prostě facepalm:)

   • Readytogo (neregistrovaný)
    Nokia 808 PW

    uni:
    Přestaň psát aspoň nesmysly…tohle tak má nastaveno v defaultu Samsung…

   • A já ještě přidám Galaxy Note 2 ;-) . Z historie si pamatuji, že Samsung přešel zpětně na pentile u S3 a Note 3 kvůli rychlejšímu vypalování OLEDu na RGB matici. Proto u S4 přišel s diamond pentile (a nevím jestli už i u Note 3), které přeskládalo rozložení a umožnilo zvýšit rozlišení a zde jsme dnes. Quad HD panely, které ale vlastně Quad HD nejsou v kontextu dřívějších IPS a LCD displejů…
    Je otázka, jestli už by se RGB OLED nevychytal od té doby a nešlo se zbavit toho řešeta, ale Samsung zřejmě už do oledu moc peněz necpe, jelikož je to mrtvá technologie, snad brzo nahrazená microLED.

   • uni: Taková paralela. Nevšiml jsem si, že bys tu někdy plakal třeba nad tím, že u fotoaparátů v mobilech jsou defaultně jak u fotek, tak u videa nastavená horší rozlišení, než je maximum (FullHD místo 4K). Přitom je jasné, že některé společnosti to dělají hlavně proto, že dávají do svých smartphonů podprůměrné základní velikosti pamětí, tak aby nedošlo místo. Ale tak smysl opět nehledám, klasický dvojí metr, nic nového. :)

    A mimochodem, smutnou ironií je to, že i přesto , že např. Samsung nabízí v defaultu nižší rozlišení, než displej umí, tak je to pořád více, než rozlišení, které nabízí nejmenovaná konkurenční společnost u svého základního modelu za cenu přes 22 tisíc. A nespornou výhodou je to, že u Samsungu si to rozlišení můžeš zvýšit, u mou myšleného konkurenčního produktu ho máš snížené už z fabriky hardwarově, takže chtě nechtě musíš zůstat na katastrofálních 326ppi :) A důležité – tam už je úplně jedno, zda je to PenTile či RGB.

   • Menty: Jedno to samozřejmě není. Proto výrobci VR hradsetů u nových generaci nasazují RGB LCD.

   • uni: „…musíš zůstat na katastrofálních 326ppi :) A důležité – tam už je úplně jedno, zda je to PenTile či RGB.“.

    Význam je takový, že při 326ppi je úplně jedno, co je to za technologii, jelikož je to vidět i pouhým okem. A kde kdo psal něco o VR, budem do toho tahat naprostou minoritu lidí, kteří smartphone takto využívají? :D

   • readytogo (neregistrovaný)

    Uni, nepotesim ta- aj iphone xs ma pentile.

   • Menty: Ne, není to jedno. Ne, nehovořím o mobilu v VR headsetu, hovořím o VR headsetech. Nové generace jsou s RGB LCD. Menší nároky na HW, lepší zobrazení. OLED je nevhodný prakticky na vše.

 7. readytogo (neregistrovaný)

  „xzeit
  26. 3. 2019 v 17:13

  Readytogo (neregistrovaný)
  Nokia 808 PW“

  – a nejaky relevantny smartfon ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *