TOPlist

Huawei P30 Pro v testu DxOMark: zoom, jaký se dosud v žádném smartphonu neobjevil

huawei p30 promo 3

Společnost Huawei před malou chvílí představila vlajkový smartphone P30 Pro, v jehož výbavě je mimo jiné nejlepší fotoaparát, který se dosud v mobilním telefonu objevil. Alespoň to tvrdí testy laboratoře DxOMark, která telefonu udělila hodnocení 112 bodů a vystřelila jej na vrcholek žebříčku, který dosud okupovaly jeho předchůdci.

Nepřehlédněte – Takhle fotí Huawei P30 Pro. Kompaktní fotoaparáty v ohrožení?

Huawei P30 Pro: Nejlepší zoom a bokeh ve smartphonech

Hlavní zbraní fotoaparátu Huawei P30 Pro je jednoznačně přibližovací kamerka, která zvládá 5násobné optické přiblížení, 10násobné hybridní přiblížení, a dokonce 50násobné digitální přiblížení. V této disciplíně telefon nasbíral kladné body, zaujal ale i v dalších kategoriích. Redakce DxOMark oceňuje velmi dobré zachování detailů a dobrou cílovou expozici i při velmi nízké hladině osvětlení, rychlé a přesné ostření, velmi dobrou práci s bleskem a velmi přesný odhad hloubky včetně zachování detailů při aplikaci bokeh režimu.

Při natáčení videa je ceněna velmi dobrá stabilizace, dobře pracující ostření (včetně funkce sledování), nízká hladina šumu a slušné detaily v exteriérech a interiérech, dobrá expozice, přesné vyvážení bílé a podání barev.

score

Mezi zápory zařadili redaktoři DxOMark nepřirozeně vykreslenou barvu oblohy, mírně omezený dynamický rozsah, občas se objevující artefakty a měkké rohy ve středně přiblížených scénách. Ve videu je prý vidět silný šum při slabém osvětlení, nestabilita expozice a vyvážení bílé, měnící se ostrost mezi snímky v interiérech a viditelná změna frekvence snímků.

Nejuniverzálnější fotoaparát

I přesto je fotoaparát Huawei P30 Pro ceněn pro jeho všestrannost, schopnosti v přibližování scény a za nejlepší bokeh režim, který je aktuálně ve smartphonech dostupný. Body navíc by navíc mohla přinést širokoúhlá kamerka, tu však na DxOMark netestují. Samostatně však testují schopnosti selfie kamerky a ani zde si Huawei P30 Pro nevedlo špatně – s 89 body se smartphone umístil na čtvrtém místě za konkurencí od Samsungu a Google.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku