Domů » Bleskovky » Huawei P30 Pro: šéf firmy potvrzuje klíčovou vlastnost

Huawei P30 Pro: šéf firmy potvrzuje klíčovou vlastnost

O víkendu začíná veletrh MWC, vlajkové smartphony Huawei ale budou představeny až měsíc poté. Dá se tak očekávat, že čínská firma bude v příštích dnech a týdnech zveřejňovat různé střípky, aby se její fanoušci obrnili trpělivostí a nepřeběhli se svými penězi ke konkurenci. Šéf Huawei Richard Yu například potvrdil klíčovou vlastnost připravovaného modelu P30 Pro.

Čtyři čočky na zádech

Richard Yu zavěsil na sociální sítě fotografii měsíce, která byla pořízena smartphonem Huawei P30 Pro. Snímek má patrně vyzdvihovat zoomovací schopnosti, spekuluje se, že P30 Pro bude schopný až 10násobného přiblížení. Vodoznak v levém rohu navíc potvrzuje, že telefon bude mít fotoaparát se čtyřmi čočkami. Zda se do sestavy vrátí monochromatický senzor, nebo Huawei použije jinou konfiguraci, zatím nevíme.

Další informace o P30 a P30 Pro prozrazují jejich User Agent profily na stránkách Huawei. Telefony jsou zde vedeny pod kódovými označeními ELE-L29 a VOG-L29, oba mají disponovat displeji s rozlišením 1 080 × 2 340 pixelů a poběží na nejnovějším Androidu 9.0.

K premiéře řady Huawei P30 dojde 26. března v Paříži, už tento víkend ale Huawei ukáže svůj ohebný telefon s podporou sítí 5G.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. No, to rozlišení displeje sice nechápu, ale dobře.
    10x násobný zoom? No to jsem zvědav, jak se poperou s kvalitou a světelností.

    • To je docela vidět na té fotce měsíce. Pokud by to bylo takto, tak by to bylo docela zajímavé, ale čemu se dá u Huawei věřit… Je to nový HTC

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).