Domů » Bleskovky » Huawei P30 Pro nedostane displej s otvorem, musí si ponechat klasický výřez

Huawei P30 Pro nedostane displej s otvorem, musí si ponechat klasický výřez

Výřez v displeji byl zřejmě pouze sezónní záležitosti, v příštím roce začnou výrobci tento prvek nahrazovat otvorem pro umístění selfie kamerky. Zřejmě se s ním setkáme i u většiny vlajkových modelů, telefony řady Huawei P30 jej však zřejmě nepoužijí.

Designér Benjamin Geskin vytvořil rendery, jak by mohl Huawei P30 Pro vypadat, narazil však u informátora Ice Universe. Podle jeho informací Huawei použije AMOLED displeje se zakřivením po stranách, které s otvorem pro selfie kamerku umí vyrobit pouze Samsung. Huawei však použije panel od LG nebo BOE, dá se tedy očekávat standardní nebo kapkovitý výřez.

Dočkáme se xenonového blesku?

Na internetu se také začaly objevovat první obrázky ochranných pouzder, podle kterých má mít Huawei P30 Pro opět fotoaparát s čočkami seřazenými pod sebou.

Vedle umístěný pruh by pak mohl naznačovat přítomnost xenonového blesku, avšak k této spekulaci jsme skeptičtí; spíše bychom tipovali kombinaci LED blesku s laserovým ostřením.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Až to udělá Apple, tak to udělá i tahle pseudoznačka hurahey…..

  • Co myslíš? Apple xenon nikdy neměl a výřez měl první Sharp.

  • Přečti si ten příspěvek ještě jednou, jsi offtopic.

  • To byla narážka, že Apple se taky opičí. Že není něco extra. Huawei spíš teď kopíruje Samsung.

  • Huawei od Samsungu zkopíroval notch, odebrání jacku, TrueDepth camera, funkce v nadstavbě,… cože? ?

  • To mohl těžko, když první výřez měl Sharp. Že ho měl první Apple, je u nás hodně rozšířený omyl. Nadstavbu těžko. True kameru ne a jack někteří výrobci mají a někteří ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).