Huawei P30 a P30 Pro se odhalují: malé výřezy vpředu a semafory vzadu

Huawei na veletrh MWC přiveze ohebný smartphone s podporou sítí 5G, o měsíc později pak v Paříži představí nástupce loňských vlajkových modelů P20 a P20 Pro. Jak budou novinky řady P30 vypadat, nyní odhaluje výrobce krytů Spiegen.

Kapkovitý výřez a čtečka otisků v displeji

Přestože Huawei u modelu Honor View 20 dokázal, že umí vyrobit telefon s otvorem v displeji, u P30 a P30 Pro vsadí na tradičnější kapkovitý výřez uprostřed horní strany displeje. Do něj se vejde pouze selfie kamerka, takže na pokročilý 3D skener obličeje můžeme zapomenout; ten zůstane výsadou Huawei Mate 20 Pro. Pro biometrické ověřování uživatele bude sloužit čtečka otisků prstů, kterou výrobce integruje přímo do displeje. Ten tak bude možné roztáhnout ještě více k okrajům, byť typická bradička odstraněna nebude.

Na zadní straně u obou modelů najdeme vertikálně poskládané čočky hlavního fotoaparátu, u P30 budou tři, u P30 Pro dokonce čtyři. V obou případech budou poskládány vertikálně do jednoho oválného fotomodulu, u P30 Pro se napravo od něj bude nacházet LED blesk.

blank

Na displejích telefonů se v materiálech Spiegenu objevuje datum 28. března, je tedy možné, že tohle bude termín jejich představení.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku