Domů » Bleskovky » Huawei P20 (Pro): známe evropské ceny a parametry. Přijde i Porsche edice

Huawei P20 (Pro): známe evropské ceny a parametry. Přijde i Porsche edice

Už zítra budou mít premiéru nové vlajkové smartphony od Huawei, modely P20 a P20 Pro, tisková konference se koná v Paříži v 15:00 hodin. Naše redakce bude na místě, a tak se můžete těšit na souhrnný článek a také první dojmy, už dnes si ale můžeme udělat menší předpremiéru. Pod pokličku nových smartphonů nám totiž umožnily nahlédnout čínské zdroje a také německý obchod. Na internetu se objevily produktové karty obou chystaných smartphonů, z nichž je možné vyčíst nejen kompletní výbavu, ale i německou, potažmo evropskou prodejní cenu.

Huawei P20

Klasický Huawei P20 bude vybaven 5,8palcovým displejem s rozlišením 1 080 × 2 240 pixelů a výřezem v horní straně pro selfie kamerku, reproduktor a důležité senzory. Fotoaparát na zadní straně bude duální, a bude tvořen kombinací 20 (barevný) a 12Mpx (monochromatický) snímačů. O pohon se postará čipset Kirin 970 opírající se o 4 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 128GB úložiště.

Akumulátor v útrobách bude mít kapacitu 3 400 mAh a dostane podporu funkce rychlého dobíjení Huawei SuperCharge. Jako operační systém telefonu poslouží Android 8.1 s nadstavbou EMUI 8.1. Standardní varianta Huawei P20 má být v Německu prodávána za 649 EUR, což je v přepočtu asi 16 500 korun.

Tip: Podrobné parametry Huawei P20 najdete v našem katalogu smartphonů. Specifikace varianty P20 Pro naleznete zde.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro bude mít velkou část výbavy shodnou, odlišnosti budou zejména v displeji a fotoaparátu. Zobrazovač si ponechá rozlišení 1 080 × 2 240 pixelů, avšak natáhne se na 6,1″. Celkově větší tělo umožní osazení kapacitnějšího akumulátoru, ten v Huawei P20 Pro bude mít 4 000 mAh. Vnitřní paměť i procesor zůstanou stejné, o 2 GB však naroste paměť RAM.

Hlavním tahákem má být fotoaparát, sestavu 20 + 12 Mpx doplní ještě samostatný 40Mpx snímač sloužící pro přiblížení. Maximem má být 3násobný optický a 5násobný hybridní zoom. Huawei P20 Pro bude v Evropě oceněn na 899 EUR (asi 22 900 korun).

Porsche Design Huawei Mate RS

Webem kolují první fotografie místa, kde budou modely Huawei P20 a P20 Pro představeny. Čínský gigant tak aktuálně připravuje kulisy, kromě klasických plakátů, pódia a obří obrazovky zde bude například velký model objektivu či různé scény, na nichž si přítomní novináři budou moci ozkoušet schopnosti nových fotoaparátů.

Na ně bude Huawei klást největší důraz, zejména pak na tříčočkový fotoaparát modelu P20 Pro. Kromě zmíněných dvou telefonů zřejmě dorazí i smartphone nazvaný Porsche Design Huawei Mate RS, který do řady P20 spadat nemá, avšak má být osazen stejným fotoaparátem jako právě Huawei P20 Pro.

V hlavní roli fotoaparát

Vlastnosti nového fotoaparátu také odhalují následující animace:

  • Slow motion

  • Zachycení rychle se pohybujících objektů

  • Portrétní režim

  • Inteligentní blesk

  • A již zmíněný zoom

Tak jak se na novinky od Huawei těšíte?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).