Huawei P20, P20 Pro a P20 Lite: Evelaks zveřejnil finální podobu na detailních renderech

Za necelé tři týdny představí společnost Huawei v Paříží trojici smartphonů P20, P20 Pro a P20 Lite. Všechny jsme již měli možnost vidět na snímcích různé kvality, ovšem „jistotu“ nám opět dodává až @evleaks, který právě vypustil do světa jejich tiskové snímky.

Všechny tří smartphony vypadají z obou stran prakticky stejně, liší se pouze v několika detailech. Společnými jmenovateli jsou širokoúhlé displeje s výřezem uprostřed horní strany, kovový rámeček a skleněná záda s fotomoduly situovanými do levého horního rohu. A nyní k těm odlišnostem.

Huawei P20 Pro

Nejvyšší model poznáte podle tří čoček hlavního fotoaparátu na zadní straně, dvě budou spojeny do jednoho fotomodulu, pod nimi pak najdeme ještě jednu samostatnou. Huawei použije osvědčené řešení postavené na barevném a monochromatickém senzoru, třetí kamerka má pak poskytnout bezztrátový zoom. Pod fotoaparáty bude pochopitelně podepsána společnost Leica. Huawei P20 bude mít čtečku otisků prstů na přední straně pod displejem.

Huawei P20

Řadová vlajková loď vypadá zcela totožně jako model Pro, pouze přijde o třetí čočku hlavního fotoaparátu. Logo Leica chybět nebude, stejně tak čtečka otisků prstů na přední straně.

Huawei P20 Lite

Nejlevnější model bude mít oproti nositelům vlajkového praporu několik omezení. Rámečky okolo displeje malinko nabydou na tloušťce, o pár desetin milimetru bude pravděpodobně tenčí brada, na kterou se již nevešla čtečka otisků prstů; ta se bude nacházet na zádech. Záda bude také zdobit duální fotoaparát v podobném designu, jako má P20, chybět však bude logo značky Leica.

Modelová řada Huawei P20 bude představena 27. března v Paříži, telefony mají podle své výbavy stát 899, 679 a 369 EUR (asi 22 900, 17 300 a 9 400 korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku