Domů » Bleskovky » Huawei P20 Lite: čínská certifikace odhaluje vzhled i kompletní specifikaci

Huawei P20 Lite: čínská certifikace odhaluje vzhled i kompletní specifikaci

Už jen necelé tři týdny nás dělí od premiéry nových vlajkových smartphonů Huawei P20 a P20 Pro, na jejichž jméně se poveze odlehčený model P20 Lite. Kartu tohoto modelu vystavila na svých stránkách čínská certifikace TENAA, a tak nám v podstatě nezbývá žádný prostor pro představivost, známe totiž jak vzhled, tak kompletní parametry.

Přestože bude Huawei P20 odlehčeným modelem, designově se od svých sourozenců lišit nijak zásadně nebude. Stále půjde o smartphone s úzkým displejem, který bude při horní straně obsahovat výřez pro čelní kamerku, reproduktor a další nezbytné prvky. Pod displejem se bude nacházet pouze nápis Huawei, ten bude zároveň přítomen na zádech otočený o 90° doleva; na klasické květinové logo Huawei už na telefonu nenarazíme. Na zádech ještě najdeme čtečku otisků prstů.

Podle čínské certifikace bude mít Huawei P20 Lite rozměry 148 × 71,2 × 7,4 mm a hmotnost 145 gramů. Displej má mít v diagonále 5,84″ a rozlišení 1 080 × 2 280 pixelů; bude tedy o ještě lehce užší než při poměru stran 18:9. Přední fotoaparát ve výřezu dostane do vínku vysoké rozlišení 24Mpx, duální kamerku na zádech bude tvořit kombinace snímačů s rozlišením 16 + 2 Mpx.

Uvnitř telefonu má tikat osmijádrový procesor s taktem 2,36 GHz, pravděpodobně se bude jednat o Kirin 659. Oporou mu mají být 4 GB RAM, k ukládání dat poslouží 64GB paměť, popřípadě prostor na paměťové kartě. Baterie bude mít kapacitu 2 900 mAh, tvar nabíjecího konektoru a (ne)přítomnost sluchátkového jacku je nám zatím neznámá.

Huawei P20 Lite bude pohánět Android Oreo, podle certifikace má být nabízen v modré, černé, červené a zlaté barvě. Huawei si možná bude s barvami trochu hrát; modrá verze bude mít podle snímků z certifikace černé rámečky, šuplík na SIM má ale zůstat modrý. Cena je odhadována na 369 EUR (asi 9 400 korun).

[P_REVIEW post_id=76634 visual=’full‘]

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).