Domů » Články » Huawei odmítá obvinění ze strany USA na fóru o kybernetické bezpečnosti

Huawei odmítá obvinění ze strany USA na fóru o kybernetické bezpečnosti

V Katowicích proběhl v pořadí již pátý ročník evropského fóra o kybernetické bezpečnosti a řeč zde byla i o společnosti Huawei. Rušno bylo především díky zástupci amerického ministerstva zahraničních věcí, který čínskou společnost označil jako nedůvěryhodnou. Reakce Huawei však na sebe nenechala dlouho čekat.

Huawei logo

Vnímám průběžnou snahu vlády Spojených států šířit nepravdivé fámy o společnosti Huawei. Evropa se však o rozvoji sítí páté generace rozhodne sama. Společnost Huawei vítá přístup Evropské unie k bezpečnosti sítí 5G, který je založený na faktech. Huawei je skutečně klíčovým partnerem pro technologickou suverenitu Evropy,” uvedl Abraham Liu, hlavní zástupce Huawei při evropských institucích, v reakci na příspěvek zástupce státního tajemníka Spojených států pro kybernetickou a informační politiku Roberta L. Strayera v panelové diskusi nazvané „Bezpečná infrastruktura 5G jako páteř digitální transformace.“

Zástupce státního tajemníka učinil několik poznámek o Huawei, které jsou zcela nepravdivé a je třeba je kategoricky odmítnout, stojí v tiskovém prohlášení společnosti. Zde jsou jednotlivé body, ve kterých čínský gigant oponuje původním tvrzení ze strany USA.

  1. prohlášení pana Strayera, že není možné společnosti Huawei věřit: Za poslední tři desetiletí společnost Huawei poskytovala služby třem miliardám lidí na celém světě bez jakéhokoli většího bezpečnostního incidentu a neexistuje žádný důkaz o tom, že nám není možné věřit, že zajistíme bezpečné telekomunikační výrobky. Máme špičkový robustní systém pro zajištění kybernetické bezpečnosti. Letos společnost Huawei otevřela Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti v Bruselu, kde nás mohou vlády, standardizační agentury a partneři navštívit a zjistit více o našich aktivitách a technologických procesech, které používáme.
  1. že bychom navrhli systém, který by kradl data občanů, a tato předávali čínské vládě: „To je více než směšné,” říká Abraham Liu. „Jakákoliv společnost, která by něco takového udělala, by byla na trhu znemožněna. Náš závazek je zajišťovat nejbezpečnější a nejvýkonnější výrobky 5G na světě. Nikdy jsme nezavedli – a nikdy bychom ani nepomysleli na to zabudovat – tak zvaná zadní vrátka (backdoor) do našich zařízení,” dodává Liu.
  1. že společnost Huawei je kontrolována čínskou vládou: Společnost Huawei je soukromá firma, kterou plně vlastní její zaměstnanci. Máme jasně definovanou vlastnickou strukturu a strukturu řízení. Žádná vládní organizace ani jiná externí organizace nemá ve společnosti Huawei žádný podíl, ani společnost v žádném ohledu nekontroluje.
  1. že jsme financováni čínskou vládou nebo od ní pobíráme dotace: Zcela nepravdivé. Nezískáváme ani levné půjčky či úvěry od čínských bank. Ve skutečnosti 80 % z každého eura našeho financování pochází z bank mimo Čínu.
  1. že podle čínského zákona o zpravodajské službě musí společnost Huawei spolupracovat na špionážních aktivitách: Zákon v první řadě neplatí mimo území Číny. Jsme navíc velmi důslední v dodržování zákonů každé země, ve které působíme.

Společnost Huawei také věří, že výzvy související s bezpečností sítí 5G mohou být překonány jedině prostřednictvím úzké spolupráce mezi dodavateli, operátory, vládami a poskytovateli služeb. Klíčovou roli v tom, aby tento proces byl správně nastaven od samého začátku, hraje standardizace.

5G síť připojení rychlost

Úspěšné a včasné zavedení sítí 5G v Evropě bude záviset na využití odbornosti a nejmodernějších technologií z celého světa. Součástí toho jsou nejnovější technologie kybernetické bezpečnosti, které vyvíjí společnost Huawei se svými partnery po celém světě.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Jj, číňani jsou důvěryhodní. Tak jako jiní komunisté :D

Pavel
Anonym
Pavel
Offline

Už jsou s tím trapní, jak stále veškerou kritiku odmítají. Kdy už konečně ti zločinci najdou odvahu a aspoň něco přiznají😀

Aleš
Anonym
Aleš
Offline

Přesně, taky mám stejnej názor na USÁky :)

tomas
Anonym
tomas
Offline

Už je to trápne johny s tými komunistami. Niečo nove by v tvojej hlavičke nebolo?

Michal
Anonym
Michal
Offline

Ale vždyť to souvisí, komunista je synonymum pro lháře.

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Za to Apple ten je viď důvěryhodný který ti krade vše co máš a ani o tom nevíš jen o tobě ví kde kdo FBI CIA atd.

Petr
Anonym
Petr
Offline

Cina je pakaz komunistikca a podvodnicka.

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Tak vihoď vše co máš doma od tv po ledničku atd protože vše má něco z Číny.

Petr
Anonym
Petr
Offline

Nemám.

Michal
Anonym
Michal
Offline

To, že má doma někdo něco vyrobený v Číně, je ten nejstupidnější argument, jakej můžeš použít. Taky ho používají jen pitomci, o čemž svědčí jejich pravopis. Opravdu jsi napsal vihoď😂