Huawei odhaluje plány: herní smartphone, 5G čipy a zázračné zvýšení výkonu

Nedávný rozhovor s vysoce postaveným manažerem Huawei Jimem Xu odhalil, jaké novinky firma plánuje. Spolu s několik dalšími informacemi z poslední doby tak získáváme vcelku komplexní obraz o tom, co můžeme od čínského giganta v následujících měsících čekat.

Razer Phone, průkopník herních smartphonů

Jim Xu oficiálně oznámil, že Huawei pracuje na herním smartphonu a představí ho již tento rok. O detailech zařízení toho ale moc neprozradil, jen to, že bude rovnou vybaven technologií „GPU Turbo“. Než se přesuneme k detailům této až zázračné technologie, zmiňme ještě druhé odhalení manažera. Ten totiž oznámil i to, že již příští rok Huawei představí skládací smartphone. Společnost by se tak stala jednou z prvních velkých značek, která tuto koncepci použije.

Vyšší výkon, nižší spotřeba

Herní smartphone od Huawei bude spoléhat na již zmiňovanou technologii GPU Turbo. Ta se však postupně dostane i do většiny ostatních zařízení výrobce. Jde totiž o pouhý softwarový update, který by ale měl přinést zásadní zlepšení výkonu. Huawei slibuje až neuvěřitelný 60% nárůst grafického výkonu při 30% snížení spotřeby elektřiny. Novinka je již nyní dostupná na Honoru 9i a beta testování probíhá i na dalších modelech.

Jak přesně technologie funguje, se do detailu neví. Mělo by jít však o zásadní optimalizaci uživatelského prostředí i způsobu, jak si aplikace „říkají“ o hardwarové prostředky. Ve hrách by například pomocí inteligentních algoritmů mělo být detekováno, které části snímku se opravdu změnily a je třeba je znovu renderovat. Každý snímek se tak nemusí vykreslovat celý znovu, což samozřejmě umožňuje využít hardware mnohem efektivněji.

Pokud vlastníte některý z následujících modelů, v nejbližších měsících se dočkáte také:

Model Region Měsíc aktualizace
Huawei P20 a P20 Pro Evropa, Rusko, východní Asie, Střední východ, Afrika Srpen
Huawei Mate 10, Mate Pro, Mate RS Evropa, Rusko, východní Asie, Střední východ, Afrika Srpen
Huawei P20 Lite Evropa, Rusko, východní Asie, Střední východ, Afrika Září
Huawei P Smart Všechny Září
Huawei Nova 2i, Mate 10 Lite Všechny Září
Huawei Y9 2018 Všechny Září
Huawei Mate 9 Všechny Listopad
Huawei Mate 9 Pro Všechny Listopad
Huawei P10 Plus Všechny Listopad
Huawei P10 Všechny Listopad
Honor 10 Evropa, Rusko, východní Asie, Střední východ, Afrika Srpen
Honor 9 Lite Evropa, Rusko, východní Asie, Střední východ, Afrika Září
Honor V10 Evropa, Rusko, východní Asie, Střední východ, Afrika Září
Honor 7X Všechny Září
Honor 8 Pro Všechny Listopad
Honor 9 Všechny Listopad

5G telefony již za rok

Další inovací, na níž Huawei pracuje, jsou čipy s podporou 5G. Ty budou představeny v březnu následujícího roku. V prvních telefonech se pak objeví již v červnu roku 2019.

Je nepochybně hezké, že Huawei pracuje na nových technologiích a snaží se zlepšovat i svá stávající zařízení. V případě 5G telefonů jde však spíše o přípravu na budoucnost – sítě tohoto typu v době představení rozšířené ještě příliš nebudou. V USA například tamní operátor Sprint slíbil pokrýt technologií 5G do konce roku 2019 šest velkých měst, což není vskutku mnoho.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

6 komentářů

 1. Pavel (neregistrovaný)

  Super, těším se na novou technologii GPU Turbo. Jen aby to nedopadlo jako s aktualizací Android 8.0?! Vlastním Honor 8 PRO a stále není zařízení aktualizované 2.cervence 2018 dodnes.

 2. Tajny ctitel (neregistrovaný)

  A neprozradili jestli ty jejich šmejdy konečně udrží dlouhodobě v paměti nějaké ty spuštěné aplikece? Nebo to bude jak do teď že se vše na pozadí bude samovolně vypínat.

  • Karel (neregistrovaný)

   Chlapče zaspal jsi dobu. A to docela hodně. A nebo je to jen závist?

   • Praštěný killovač je realita. Podobně např. Xiaomi (ten to máš vůbec zprasený po svém-MIUI).

   • bublina (neregistrovaný)

    … rika majitel zpraseneho TCL.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel