Huawei Nova Y70 přichází. Díky obří baterii stačí nabíjet dvakrát týdně

Huawei Nova Y70 1

Smartphony Huawei to nemají na globálním trhu vůbec lehké – kvůli americkým sankcím na nich nemůže běžet Android se službami a aplikacemi Googlu, navíc ani nemohou disponovat 5G konektivitou. Čínský výrobce se tak musí snažit zaujmout jinými vlastnostmi. V případě právě představeného modelu Nova Y70 je hlavním tahákem výdrž.

Huawei Nova Y70 je zástupce nižší střední třídy a i když jeho výrobce v propagačních materiálech nešetří lákavými označeními jako FullView Display, SuperCharge nebo Triple AI Camera, prostý pohled na papírové parametry vám jasně prozradí, že nejde o žádný high-end.

huawei

Samotný telefon není žádný střízlík: na výšku má 168,3 mm a v pase 8,98 mm, na váze ukáže 199 gramů. Vyšší hmotnost a tloušťka jde na vrub větší baterii, větší výšku má na svědomí rozměrný 6,75″ displej. Jedná se však pouze o TFT LCD panel s HD+ rozlišením a základní obnovovací frekvencí 60 Hz. Uprostřed čela se nachází kapkovitý výřez pro selfie kamerku s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2.0.

Huawei Nova Y70 4

Záda obsahují tři objektivy pod sebou, sestava fotoaparátů je následující:

  • 48Mpx hlavní se světelností f/1.8
  • 5Mpx širokoúhlý s úhlem záběru 120° a světelností f/2.2
  • 2Mpx pro snímání hloubky scény se světelností f/2.4

Huawei se pyšní využitím umělé inteligence, která má zajistit lepší „ořezání“ objektu v popředí od pozadí nebo působivé portrétní snímky se zkrášlujícími efekty.

Huawei Nova Y70 2

RAM má kapacitu 4 GB, úložiště pak 128 GB s tím, že je možné rozšíření microSD kartou. Poněkud znepokojující je, že se Huawei ve specifikacích nechlubí použitým čipsetem, takže výkon celého telefonu můžeme pouze odhadovat. Že se bude jednat o starší/slabší čip, napovídá přítomnost pouze staršího standardu Wi-Fi 802.11n (tedy Wi-Fi 4), který navíc v případě Huawei Nova Y70 podporuje pouze 2,4GHz pásmo. Bluetooth je zde ve specifikaci 5.1, zbytek konektivity zajišťuje 3,5mm port na sluchátka a USB-C.

Huawei Nova Y70 3

„Céčkem“ se zároveň dobíjí obří 6000mAh baterie, přičemž nabíječku stačí podle výrobce použít dvakrát týdně. Maximální dobíjecí výkon činí 22,5W, což s ohledem na kapacitu akumulátoru není nijak zázračná hodnota. Huawei Nova Y70 pohání operační systém EMUI 12 s ekosystémem AppGallery.

Smartphone Huawei Nova Y70 bude na českém trhu dostupný za cenu 3 999 korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku