Cena:

Huawei Nova 4 naživo. Takto bude vypadat první telefon s dírou v displeji

Společnost Huawei se chystá v příštím týdnu představit smartphone, který zřejmě jako vůbec první dostane samostatnou „díru“ pro selfie kameru v levém horním rohu displeje. Tímto řešením čínský výrobce nahradí typické výřezy, které po vzoru Apple využívají i další společnosti. Huawei tento prvek použil i jako hlavní téma v údajně oficiálních upoutávkách.

Huawei Nova 4 naživo

Chystaná novinka od Huawei nejspíše ponese označení Nova 4 a bude zpočátku dostupná pouze na čínském trhu. Jak bude telefon vypadat, odhalil čínský zpěvák, herec a tanečník Jackson Yee, který se nechal vyfotit s jeho maketou v ochranném krytu na své narozeninové oslavě.

Prezentující si prý dali velmi záležet, aby neukázali záda, to však nebránilo designerovi Benjaminu Geskinovi, aby na základě dostupných informací vytvořil detailní render.

Jeho záda jsou podobná letošnímu smartphonu Huawei P20 Pro, zda bude mít Nova 4 také 3 fotoaparáty, je zatím nejisté. Premiéra telefonu se odehraje 12. prosince.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.