Domů » Bleskovky » Huawei Nova 3 se zbavuje tajemství: známe vzhled i parametry

Huawei Nova 3 se zbavuje tajemství: známe vzhled i parametry

Čínská certifikace TENAA zachytila neznámé zařízení od Huawei, které má být podle zahraničních zdrojů představeno jako Huawei Nova 3. Díky podrobné kartě produktu si můžeme prohlédnout jak vzhled, tak parametry.

Telefony Huawei Nova vyplňují v portfoliu výrobce pozici poctivé střední třídy a nejinak tomu má být i u budoucího modelu. Ten dostane podle diktátu dnešní doby úzký displej s poměrem stran 18:9, i přesto se však do brady má vejít čtečka otisků prstů. Displej má dostat rozlišení 1 080 × 2 160 pixelů a úhlopříčku 5,93″, což ve výsledku znamená jemnost 407 ppi. Nad displejem se má nacházet duální selfie kamerka v konfiguraci 20 + 2 Mpx, zadní fotoaparát na zadní straně bude rovněž duální a nabídne rozlišení 20 a 16 Mpx.

Uvnitř telefonu najdeme čipset Kirin 670 integrující procesor s taktem 2,2GHz a grafické jádro Mali G72 GPU. Kapacity pamětí jsou bohužel v tuto chvíli neznámé, víme však, že akumulátor dostane kapacitu 3 340 mAh. Její nabíjení podle následující tabulky obstará microUSB konektor, doufáme však, že se jedná o chybu, a že bude přítomen moderní USB-C konektor.

Bohužel v tuto chvíli není známé, kdy bude Huawei Nova 3 představen, a zda se vůbec dostane na náš trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).