Domů » Bleskovky » Huawei Nova 2 a 2 Plus oficiálně: duální fotoaparát vzadu a 20Mpx pro selfies vpředu

Huawei Nova 2 a 2 Plus oficiálně: duální fotoaparát vzadu a 20Mpx pro selfies vpředu

Smartphony Huawei Nova a Nova Plus byly v loňském roce příjemným překvapením, které nikdo nečekal. I když se o těchto telefonech psalo zejména jako o zařízeních pro ženy, ostudu neudělaly ani v mužské dlani. Zatímco loňské Novy byly představeny v září na veletrhu IFA, s těmi letošními si v Huawei pospíšili a představili je již nyní. Co mají nové Novy nového?

Inovovaný byl zejména design – oba modely oproti svým předchůdcům konečně vypadají jako sourozenci, kteří se mezi sebou liší prakticky jen velikostí. Zároveň by se mohli pasovat na blízké příbuzné sedmičkových iPhonů, a to zejména díky kovovým zádům a plastovým anténním předělům, které vedou po horní a spodní hraně zad. S iPhony je podobná i čelní strana obou telefonů s poměrně širokým čelem a bradou, na rozdíl od iPhonů se ale čtečka otisků prstů nachází na zádech.

Huawei Nova 2

Huawei Nova 2 disponuje 5palcovým Full HD panelem, Nova 2 Plus má displej o půl palce větší. Pod displejem se nachází pouze logo výrobce, nad ním pak najdeme klasickou sestavu senzorů, reproduktoru a hlavně selfie kamerky s nevídaným rozlišením 20 Mpx. Na fotoaparátech se nešetřilo ani vzadu, v horním levém rohu najdeme hned dvě čočky. Hlavní článek tohoto uskupení disponuje rozlišením 12 Mpx a světelností f/1.8, vedlejší kamerka je pak 8Mpx a slouží k zjišťování informací o hloubce scény, optický zoom a portrétní režim.

Tip: Kompletní parametry Huawei Nova 2 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Obě novinky pohání čipset Huawei Kirin 659 opírající se o 4 GB RAM. Vnitřní úložiště má u menšího modelu kapacitu 64 GB, u většího 128 GB, v obou případech je navíc rozšiřitelné paměťovou kartou; jejím použitím se však připravíte o schopnost dual SIM. Oba telefony podporují sítě LTE, podpora NFC ve specifikacích uvedena není. Energii si telefony berou z 2 950, resp. 3 340mAh akumulátorů, k jejichž dobíjení slouží konektor USB-C. Naštěstí nechybí ani 3,5mm jack na sluchátka.

Huawei Nova 2 Plus

Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus běží na operačním systému Android 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI. Do prodeje půjdou nejprve v Číně, a to od 16. června za cenu 2 499, resp. 2 899 juanů (8 700, resp. 10 tisíc korun bez DPH). Telefony budou v nabídce v modré, zelené, zlaté, černé a růžové barvě.

Tip: Kompletní parametry Huawei Nova 2 Plus srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Mám pocit, že Nova tedy pěkně podraží….

    • to zrovna dvakrát nemůže, protože se na hranici 10k prodává i Honor 8, což je po všech stránkách kromě velikosti úložiště lepší telefon.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).