Domů » Bleskovky » Huawei Nova 2 a 2 Plus oficiálně: duální fotoaparát vzadu a 20Mpx pro selfies vpředu

Huawei Nova 2 a 2 Plus oficiálně: duální fotoaparát vzadu a 20Mpx pro selfies vpředu

Smartphony Huawei Nova a Nova Plus byly v loňském roce příjemným překvapením, které nikdo nečekal. I když se o těchto telefonech psalo zejména jako o zařízeních pro ženy, ostudu neudělaly ani v mužské dlani. Zatímco loňské Novy byly představeny v září na veletrhu IFA, s těmi letošními si v Huawei pospíšili a představili je již nyní. Co mají nové Novy nového?

Inovovaný byl zejména design – oba modely oproti svým předchůdcům konečně vypadají jako sourozenci, kteří se mezi sebou liší prakticky jen velikostí. Zároveň by se mohli pasovat na blízké příbuzné sedmičkových iPhonů, a to zejména díky kovovým zádům a plastovým anténním předělům, které vedou po horní a spodní hraně zad. S iPhony je podobná i čelní strana obou telefonů s poměrně širokým čelem a bradou, na rozdíl od iPhonů se ale čtečka otisků prstů nachází na zádech.

Huawei Nova 2

Huawei Nova 2 disponuje 5palcovým Full HD panelem, Nova 2 Plus má displej o půl palce větší. Pod displejem se nachází pouze logo výrobce, nad ním pak najdeme klasickou sestavu senzorů, reproduktoru a hlavně selfie kamerky s nevídaným rozlišením 20 Mpx. Na fotoaparátech se nešetřilo ani vzadu, v horním levém rohu najdeme hned dvě čočky. Hlavní článek tohoto uskupení disponuje rozlišením 12 Mpx a světelností f/1.8, vedlejší kamerka je pak 8Mpx a slouží k zjišťování informací o hloubce scény, optický zoom a portrétní režim.

Tip: Kompletní parametry Huawei Nova 2 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Obě novinky pohání čipset Huawei Kirin 659 opírající se o 4 GB RAM. Vnitřní úložiště má u menšího modelu kapacitu 64 GB, u většího 128 GB, v obou případech je navíc rozšiřitelné paměťovou kartou; jejím použitím se však připravíte o schopnost dual SIM. Oba telefony podporují sítě LTE, podpora NFC ve specifikacích uvedena není. Energii si telefony berou z 2 950, resp. 3 340mAh akumulátorů, k jejichž dobíjení slouží konektor USB-C. Naštěstí nechybí ani 3,5mm jack na sluchátka.

Huawei Nova 2 Plus

Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus běží na operačním systému Android 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI. Do prodeje půjdou nejprve v Číně, a to od 16. června za cenu 2 499, resp. 2 899 juanů (8 700, resp. 10 tisíc korun bez DPH). Telefony budou v nabídce v modré, zelené, zlaté, černé a růžové barvě.

Tip: Kompletní parametry Huawei Nova 2 Plus srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas
Offline

Pekné

uni
Uživatel
uni
Offline

Mám pocit, že Nova tedy pěkně podraží….

Jan
Anonym
Jan
Offline

to zrovna dvakrát nemůže, protože se na hranici 10k prodává i Honor 8, což je po všech stránkách kromě velikosti úložiště lepší telefon.