Huawei mění číslování i design: P20 nabídne trojitou kameru a bezrámečkový displej

Číslování telefonů Huawei bylo doposud poměrně předvídatelné — po P9 přišel P10 a od letošní vlajkové lodi bychom tak čekali označení P11. Informace zveřejněné na čínské sociální síti Weibo ale naznačují, že novinka ponese název P20 a „rozbije“ tak zavedené číslování. To už v minulosti udělalo například HTC, které na model One M8 sice navázalo One M9, pak ovšem přišlo HTC 10 a následovalo U11.

Nový topmodel od Huawei bude dle dostupných informací nabízen ve třech variantách: P20, P20 Plus a P20 Pro. Všechny však bude spojovat trojitá zadní kamera, na níž podle spekulací spolupracuje čínský výrobce se značkou Leica.

Na Weibo se objevily také náčrty zobrazující údajný design telefonů. Všechny modely budou podle všeho mít relativně malý rámeček displeje, ovšem varianta P20 Pro by měla být téměř bezrámečková, přičemž skica naznačuje i vykousnutý displej (podobně jako u iPhone X či Essential Phone).

První dva modely by měly být poháněny chipsetem Kirin 970 v kombinaci s 6GB RAM a 64GB či 128GB úložištěm. Prémiový P20 Pro pak prý nabídne vylepšený Kirin 975, jenž by měl díky vyšším frekvencím produkovat zhruba o 15% vyšší výkon. Pro varianta bude prý nabízena ve dvou konfiguracích: 6GB RAM + 128GB úložiště a 8GB RAM + 256GB úložiště.

Kdy budou nové telefony představené oficiálně není zcela jisté, nicméně pravděpodobně se tak stane koncem února na MWC 2018 v Barceloně.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku