Domů » Bleskovky » Huawei MediaPad M5 v přípravě: malý tablet s výkonným čipsetem Kirin 960

Huawei MediaPad M5 v přípravě: malý tablet s výkonným čipsetem Kirin 960

Společnost Huawei připravuje nástupce tabletu MediaPad M3, který byl představen loni v září. Připravovaná novinka již prošla pod názvem MediaPad M5 (kódová označení SHT-W09 a SHT-AL09) Bluetooth certifikací, a ta odhalila některé z parametrů.

MediaPad M5 si má ponechat parametry prémiového tabletu s malým displejem. Zůstat má 8,4″ displej s rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů, mozkem zařízení bude čipset Kirin 960, který poháněl loňskou generaci vlajkových modelů Huawei P10, P10 Plus, Mate 9 a Honor 9. Posledními známými údaji je Bluetooth ve verzi 4.2 a Android 8.0 Oreo. Kdy bude Huawei MediaPad M5 představen, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Kubo, jsi si jistý, že uvedené modely mají uvedený procesor? :D

    • Jakub Karásek

      Už ano, jenom jsem se sekl o jednu generaci, opraveno. Díky za upozornění.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).