Huawei Mate 9 Porsche Design: 6 GB RAM, zaoblený Quad HD displej a astronomická cena

Značka Huawei dnes na tiskové konferenci v Mnichově představila svůj vlajkový model Mate 9 s 5,9″ Full HD displejem (preview). Kromě toho jsme se dočkali také speciální edice označované jako Porsche Design, která má totožné hardwarové parametry, ale menší rozměry a hmotnost (152 x 75 x 7,5 mm, 170 gramů).

Aktuálně: Sledujte živě přenos z tiskové konference Huawei (do 15:00)

U Porsche Design edice se o zobrazování stará 5,5palcový AMOLED panel s Quad HD rozlišením (2560 x 1440 px), který je na obou okrajích mírně zaoblený. Je jasné, kam Huawei s tímto modelem míří – má jít o konkurenta pro Samsung Galaxy S7 edge a také nedávno odhalené Xiaomi Mi Note 2.

Dalším velkým lákadlem je rovných 6 GB operační paměti RAM a 256GB interní paměť. Kapacita baterie zůstala stejná jako u klasického modelu, tedy 4000 mAh.

mate9porsche_katalog

Tip: Kompletní hardwarové parametry Huawei Mate 9 Porsche Design najdete v našem katalogu smartphonů, zde najdete specifikace klasického modelu Mate 9

Cena bude astronomická!

Výrobce zatím neprozradil, na kterých trzích se tato zaoblená varianta bude prodávat a zda se dostane také do České republiky. Informace o dostupnosti v tuto chvíli zjišťujeme u lokálního zastoupení značky. Ve světě se telefon bude prodávat od prosince za 1395 eur, což je v přepočtu astronomických 37 600 Kč, telefon bude dostupný také u vybraných prodejců Porsche.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku