Domů » Bleskovky » Huawei Mate 9 Porsche Design: 6 GB RAM, zaoblený Quad HD displej a astronomická cena

Huawei Mate 9 Porsche Design: 6 GB RAM, zaoblený Quad HD displej a astronomická cena

Značka Huawei dnes na tiskové konferenci v Mnichově představila svůj vlajkový model Mate 9 s 5,9″ Full HD displejem (preview). Kromě toho jsme se dočkali také speciální edice označované jako Porsche Design, která má totožné hardwarové parametry, ale menší rozměry a hmotnost (152 x 75 x 7,5 mm, 170 gramů).

Aktuálně: Sledujte živě přenos z tiskové konference Huawei (do 15:00)

mate9_porsche_design

U Porsche Design edice se o zobrazování stará 5,5palcový AMOLED panel s Quad HD rozlišením (2560 x 1440 px), který je na obou okrajích mírně zaoblený. Je jasné, kam Huawei s tímto modelem míří – má jít o konkurenta pro Samsung Galaxy S7 edge a také nedávno odhalené Xiaomi Mi Note 2.

Dalším velkým lákadlem je rovných 6 GB operační paměti RAM a 256GB interní paměť. Kapacita baterie zůstala stejná jako u klasického modelu, tedy 4000 mAh.

mate9porsche_katalog

Tip: Kompletní hardwarové parametry Huawei Mate 9 Porsche Design najdete v našem katalogu smartphonů, zde najdete specifikace klasického modelu Mate 9

Cena bude astronomická!

Výrobce zatím neprozradil, na kterých trzích se tato zaoblená varianta bude prodávat a zda se dostane také do České republiky. Informace o dostupnosti v tuto chvíli zjišťujeme u lokálního zastoupení značky. Ve světě se telefon bude prodávat od prosince za 1395 eur, což je v přepočtu astronomických 37 600 Kč, telefon bude dostupný také u vybraných prodejců Porsche.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

8 komentářů

 1. kopie – pouze kopie
  a kde je ta revoluční novinka?

 2. Tak zariadenia vydávané ako Porsche design neboli nikdy lacné. Predchádzajuce vyrábali Blackberry a boli o dosť drahšie ako pôvodné stroje, z ktorých vychádzali.

 3. „Cena bude astronomická!“ – Za punc „Porsche Design“ se vždy platilo… Však u BlackBerry byly ty částky taky nesrovnatelné s klasickým modelem. Nicméně, pokud chce někdo něco extra, tak má jistotu, že tento telefon bude dobrou volbou – nebude ho mít každej druhej…

 4. Ja vidim z predu Samsung a zozadu HTC… Mohli byť teda viac kreativni

  • Hehe, já jsem nejdřív viděl jen ten čelní obrázek a říkám si, sakra co dělá Samsung a Porsche? Pak teprve vidím nadpis a pak to HTC zezadu:)
   Jako víme, že u číňanů je kopírování znak úspěchu (kopírovaného), ale tohle je přeci jen moc. A jestli je to globální model, tak že nevhodné.
   Navíc vůbec nechápu proč se to jmenuje Mate 9, když je to očividně jinak navržené zařízení….. Huawei se začíná nějak ztrácet sám v sobě.

 5. Huawei Porshe design v mě evokuje „Dacie AMG edition“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).