Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 Pro v testu odolnosti. Povede se rozlomit „zakázané jablko“?

Huawei Mate 30 Pro v testu odolnosti. Povede se rozlomit „zakázané jablko“?

Po dlouhé době zavěsil youtuber JerryRigEverything na svůj kanál video, ve kterém podrobuje další telefon testu odolnosti. Tentokráte padla volba na smartphone Huawei Mate 30 Pro, který se u nás začíná prodávat v těchto dnech. Ustojí tento telefon hrubší zacházení?

This Phone is STILL Banned? - Mate 30 Pro Durability Test!

Huawei Mate 30 Pro je bytelnější než OnePlus 7

Test byl tradičně zahájen zkouškou odolného skla, ovšem zde se žádné překvapení nekoná – displej i záda chrání sklo Gorilla Glass 6, takže se do něj „podepíšete“ jakýmkoliv předmětem s tvrdostí 6 a vyšší. Sklo se vpředu i vzadu ohýbá přes okraje, což si odneslo daň v podobě odstranění fyzických tlačítek pro změnu hlasitosti. Změnu lze vyvolat poklepání na okraj, ovšem spolehlivost tohoto řešení je diskutabilní. Je ale pravda, že přítomnost fyzických tlačítek by mohla ovlivnit celkovou tuhost hliníkového rámu vůči ohnutí nebo zlomení.

Podobně konstrukčně řešený OnePlus 7 v rukách JerryRigEverything podlehnul, avšak Huawei Mate 30 Pro se naštěstí ukázal být bytelnějším. Konstrukční zpracování se Huawei povedlo, své zájemce si ale i tak bude tento telefon na západních trzích hledat obtížně – neobsahuje žádné aplikace a služby od Google a kvůli tomu na některých trzích ani není dostupný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).