Huawei Mate 10 Lite: kovové tělo, širokoúhlý displej a čtyři fotoaparáty

Společnost Huawei dnes nepředstavila pouze vlajkové smartphony Mate 10 a 10 Pro, ale i slabší model nazvaný Mate 10 Lite. Dosud bylo zvykem, že modely Lite se spíše vezly na popularitě vlajkových modelů a jejich jméně, přičemž s nimi prakticky neměly nic společného, Mate 10 Lite ale přináší do střední třídy některé prvky obvyklé u vyšších řad.

Vzhled a konstrukce Huawei Mate 10 Lite čerpá z minulých i současných trendů, přičemž výrobci se podařilo uvařit příjemný kompromis. Rámečky na čelní straně se podařilo rozumně zredukovat a vsadit mezi ně širokoúhlý 5,9″ displej s poměrem stran 18:9 a rozlišením 1 080 × 2 160 pixelů. Čtečka otisků prstů se na bradu nevešla, a okupuje tak prostor pod hlavním fotoaparátem. Tělo telefonu je kovové, vzadu jej přetínají dvě plastové linky umožňující průchod signálům bezdrátových sítí.

Doprostřed horní linky je vsazena LED náležící k hlavnímu fotoaparátu, který se nachází pod ní. Tvoří jej vystouplý modul s dvojicí čoček, pod nimiž se ukrývají fotočipy s rozlišením 16 a 2 megapixely. Duální je i selfie kamerka vpředu, kterou tvoří kombinace 13 a 2Mpx čipů. I čelní kamerka disponuje bleskem, takže se můžeme těšit na portrétní a dobře nasvícená selfies. Fyzické rozměry telefonu jsou 156,2 × 75,2 × 7,5 mm, hmotnost 164 gramů.

Huawei Mate 10 Lite pohání čipset střední třídy Kirin 659 (4 × Cortex-A53 s taktem 2,36 GHz a 4 × Cortex-A53 s taktem 1,7 GHz, GPU Mali-T830 MP2) se 4 GB RAM. Pro ukládání dat slouží vnitřní úložiště o kapacitě 64 GB, které lze dále rozšířit paměťovou kartou; jejím použitím se však připravíte o možnost používat telefon v režimu dual SIM, neboť šuplíček je hybridní. Energii si telefon bere z 3 340mAh akumulátoru, který se dobíjí konektorem USB-C. Operačním systémem je Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI 5.1.

Huawei Mate 10 půjde do prodeje v modré, černé a zlaté barvě, na českém trhu bude dostupný ještě tento měsíc za koncovou cenu 9 990 korun vč. DPH.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku