Domů » Bleskovky » Huawei má nový patent, mění způsob ovládání chytrých hodinek

Huawei má nový patent, mění způsob ovládání chytrých hodinek

Ovládání chytrých hodinek je jedna z výzev, kterou musí jejich výrobci řešit. Pouze dotyk, digitální korunka, otočná luneta nebo klasická tlačítka – jen stručný výčet toho, jak můžeme chytré hodinky ovládat. Před časem přišla s jiným druhem ovládání společnost Mobvoi u svých hodinek Ticwatch 2. U nich nabídla jako alternativu ke klasickému ovládání dotykové boky.

Čínský Huawei plánuje tento typ ovládání posunout o něco dále, soudě podle patentu, který si firma zaregistrovala u organizace World Intellectual Property Organization. Dotykových zón pro ovládání má být hned několik a měly by jít používat současně. Jestli plánuje Huawei nasadit nové ovládání už do nástupce Huawei Watch 2, si budeme muset počkat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).