Domů » Bleskovky » Huawei má novou powerbanku: kapacita 10 000 mAh a extrémně rychlé nabíjení

Huawei má novou powerbanku: kapacita 10 000 mAh a extrémně rychlé nabíjení

Společnost Huawei včera představila své smartphony Mate 10 a 10 Pro, které mají vše, co si lze od moderních vlajkových lodí přát. Jednou z novinek u obou telefonů je technologie rychlého nabíjení SuperCharge, která zvládne za 30 minut dobít akumulátor s kapacitou 4 000 mAh na 58 %. Pro tyto účely v Huawei připravili nejen nabíječku, ale rovněž výkonnou powerbanku.

Powerbanka má hliníkové tělo a disponuje kapacitou 10 000 mAh, čímž má být podle propagačních materiálů možné dobít:

  • 2,3× Huawei P9
  • 1,8× Huawei Mate 9
  • 2,3× Samsung Galaxy S8
  • 4× iPhone 6S

Powebanka má na výstupu 4,5V/2A 22W a je opatřena porty USB-A a USB-C. Sebe sama dokáže navíc dobít stejnou rychlostí, jako je schopná dobíjet ostatní zařízení.

Bohužel Huawei zatím prodává toto zajímavé příslušenství pouze na domácím čínském trhu za 199 juanů (asi 660 korun bez DPH), doufáme, že se dostane také na náš trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).