Domů » Bleskovky » Huawei má již prototyp modelu P9: Bude mít nový čipset a čtečku otisků prstů

Huawei má již prototyp modelu P9: Bude mít nový čipset a čtečku otisků prstů

Současná vlajková loď Huawei P8 (recenze) se ještě u nás ani oficiálně neprodává a výrobce již připravuje jeho nástupce. Novinka, označená pravděpodobně jako P9, údajně nabídne celou řadu vylepšení.

První změnou by měl být design přístroje. Zatímco P8 se podobala iPhonu 5, nástupce by měl mít rohy více zaoblené a bude se tak svým vzhledem blížit k současné šesté generaci iPhonu. Do výbavy údajně přibyde čtečka otisků prstů, která se stává standardem vybavenějších smartphonů. Vylepšení by se měl také dočkat fotoaparát, který bude využívat 16Mpx senzor. Podle uniklého renderu se navíc výrobce rozhodl pro osazení rovnou dvojice fotoaparátů, jako je tomu například u konkurenčního HTC One M8.

 

Novinky se odehrají také uvnitř přístroje. Vůbec poprvé bychom se měli setkat s čipsetem Kirin 950. Procesor bude mít 8 jader (4 × Cortex A53, 4 × Cortex A72) a maximální takt 2,4 GHz. O grafické výpočty se bude starat čip Mali T880. O kapacitě operační paměti a úložiště zatím nepadla žádná zmínka. Nový čipset již také podporuje záznam videa v rozlišení 4K, jehož absence byla jednou ze slabin smartphonů Huawei.

Model P9 dorazí na trh pravděpodobně až začátkem příštího roku. Do té doby můžeme o konečných parametrech pouze spekulovat.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. pokemon (neregistrovaný)

    Který je tohle telefon?!

    „To je HTC!“

    Počkat…

    není!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).