Domů » Bleskovky » Huawei letos prodal více smartphonů než Apple, překoná jej i na konci roku?

Huawei letos prodal více smartphonů než Apple, překoná jej i na konci roku?

Společnosti Huawei se v letošním roce nebývale daří, od počátku roku do konce září prodala více než 100 milionů smartphonů, čímž přeskočila Apple a stala se prozatímní světovou dvojkou. Meziročně prodeje telefonů Huawei a Honor narostly o 19 procent a zdá se, že na konci roku překonají rekord z loňského roku, kdy se jich prodalo celkem 140 milionů.

S dobrými prodeji se pojí i dobré hospodářské výsledky, provozní zisk za první tři čtvrtletí u Huawei narostl o 30 procent, zejména díky soustředění na segment střední a vyšší střídy. Zástupci firmy se také pochlubili, že mají více než 10 tisíc zaměstnanců ve vývojových centrech po celém světě, a globálně mají uzavřeny smlouvy s 42 300 partnery. Dá se předpokládat, že Huawei překoná Apple v součtu prodaných smartphonů za celý letošní rok, neboť nové osmičkové iPhony se příliš dobře neprodávají a výroční iPhone X bude dostupný v omezených počtech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments