Huawei láká na dva tablety a smartphone: Představení proběhne na MWC (video)

Huawei připravil poměrně originální video, v němž láká na zařízení, která se chystá představit na letošním ročníku veletrhu MWC. V něm se ptá uživatel hlasové asistentky na svém smartphonu (nejvíce připomínající Siri z iPhone), co zajímavého bude letos k vidění na MWC. Ta se zmíní o dvou tabletech a smartphonu a na závěr si ještě stihne zavtipkovat na adresu Applu a Samsungu. Pojďme se podívat na jednotlivá zařízení. Prvním z tabletů by měl být MediaPad X1, jenž nedávno obdržel v Číně certifikaci.

 

Ten bude poháněn čtyřjádrovým procesorem HiSilicon 910 vlastní výroby a poběží na již nepříliš aktuálním Androidu 4.2.2. Druhý tablet je ve videu zmiňován pouze v souvislosti s dlouhou výdrží baterie a bližší informace o něm zatím nejsou známé. Naopak vcelku jasno je o smartphonu, jímž má být nástupce populárního Huawei Ascend P6 s označením Ascend P7.

 

I ten by měl vsadit na vlastní procesorové řešení HiSilicon 910 a dále dostane do vínku pětipalcový Full HD displej a baterii s průměrnou kapacitou 2460 mAh. 13Mpx zadní fotoaparát doplní 8Mpx snímač vpředu (na ten výrobce láká i v teaseru). Huawei Ascend P7 bude také podporovat LTE, což je zmíněno ve videu a koresponduje to s dřívějšími úniky. Spekuluje se také o tom, že čínský výrobce odhalí na MWC vlastní chytré hodinky. Nakolik jsou tyto dohady pravdivé, se ukáže na konferenci Huawei v Barceloně, která se uskuteční v neděli 23. února od 15:00 a chybět zde nebude ani naše redakce.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *