Sledujte nás na YouTube

Huawei láká na dva tablety a smartphone: Představení proběhne na MWC (video)

Huawei připravil poměrně originální video, v němž láká na zařízení, která se chystá představit na letošním ročníku veletrhu MWC. V něm se ptá uživatel hlasové asistentky na svém smartphonu (nejvíce připomínající Siri z iPhone), co zajímavého bude letos k vidění na MWC. Ta se zmíní o dvou tabletech a smartphonu a na závěr si ještě stihne zavtipkovat na adresu Applu a Samsungu. Pojďme se podívat na jednotlivá zařízení. Prvním z tabletů by měl být MediaPad X1, jenž nedávno obdržel v Číně certifikaci.

 

Ten bude poháněn čtyřjádrovým procesorem HiSilicon 910 vlastní výroby a poběží na již nepříliš aktuálním Androidu 4.2.2. Druhý tablet je ve videu zmiňován pouze v souvislosti s dlouhou výdrží baterie a bližší informace o něm zatím nejsou známé. Naopak vcelku jasno je o smartphonu, jímž má být nástupce populárního Huawei Ascend P6 s označením Ascend P7.

 

I ten by měl vsadit na vlastní procesorové řešení HiSilicon 910 a dále dostane do vínku pětipalcový Full HD displej a baterii s průměrnou kapacitou 2460 mAh. 13Mpx zadní fotoaparát doplní 8Mpx snímač vpředu (na ten výrobce láká i v teaseru). Huawei Ascend P7 bude také podporovat LTE, což je zmíněno ve videu a koresponduje to s dřívějšími úniky. Spekuluje se také o tom, že čínský výrobce odhalí na MWC vlastní chytré hodinky. Nakolik jsou tyto dohady pravdivé, se ukáže na konferenci Huawei v Barceloně, která se uskuteční v neděli 23. února od 15:00 a chybět zde nebude ani naše redakce.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *