Domů » Bleskovky » Huawei Honor Tablet představen: Nízká cena a osm palců, se kterými se dá telefonovat

Huawei Honor Tablet představen: Nízká cena a osm palců, se kterými se dá telefonovat

Čínská společnost Huawei představila nový přírůstek do rodiny tabletů, model Honor Tabet. Nejedná se o žádného trhače asfaltu, ale za konkurenceschopnou cenu nabídne tenké kovové tělo, nízkou hmotnost a jako třešničku na pomyslném dortu přidává slot na SIM kartu, díky němuž bude možné tímto tabletem telefonovat.

  

Čelní straně tabletu vévodí osmipalcový IPS displej s rozlišením 1280 × 800, nad ním se nachází systémový reproduktor a čočka VGA fotoaparátu. Hlavní fotoaparát na zadní straně nabídne rozlišení 5 megapixelů, záda tabletu tvoří kromě horního a spodního plastového proužku, pod nimiž jsou uschovány antény bezdrátové konektivity, kovová vaničkou. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi, Bluetooth, GPS a také již zmíněný slot na SIM kartu, který je možné použít ve 3G sítích, podpora LTE se bohužel nekoná.

  

O výkon se stará čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 200 podpořený 1 GB operační paměti. Vnitřní paměť je 16 GB a je možné ji rozšířit paměťovou kartou. Do těla o příjemné tloušťce 7,9 mm a hmotnosti 360 gramů se vešla baterie o kapacitě 4 800 mAh, která má udržet tablet při práci až deset hodin. Operačním systémem je Android ve starší verzi 4.3 Jelly Bean s grafickou nadstavbou Huawei Emotion UI 1.6, přímo z prostředí systému bude možné zasílat zprávy SMS nebo telefonovat.

 

Huawei Honor Tablet je možné již dnes předobjednat v Malajsii za cenu 599 ringittů (asi 4 000 Kč), prodej začne 16. října. Telefonující tablety a telefony o velkých úhlopříčkách zaznamenávají úspěch především v asijských zemích, tudíž prozatím nevíme, zdali se tento tablet vydá i na turné po Evropě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Huawei si podle mě zaslouží pozornost a taky, že se ji ve světě dostává. Každému podle zásluh-někdo dole a někdo zase nahoře. Gigant a budoucí jednička na trhu, přemožitel všech… To je Huawei :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).