Domů » Bleskovky » Huawei Honor 6 údajně vyroste a dostane fotoaparát se dvěma čočkami

Huawei Honor 6 údajně vyroste a dostane fotoaparát se dvěma čočkami

S fotoaparáty o dvou čočkách v minulosti experimentovala zejména společnost HTC, vzpomeňme například na telefon HTC Evo 3D, který uměl pořizovat a prohlížet stereoskopické fotografie. Nástupce se však tento model nedočkal a koncept pořizování a prohlížení 3D snímků na mobilních telefonech vzal zřejmě za své. HTC sice použilo dvě čočky i v aktuální vlajkové lodi HTC One (M8), v tomto případě však slouží sekundární čočka pro získávání informací o hloubce ostrosti.

   

HTC však zřejmě upouští i od této technologie, všechny telefony představené po HTC One (M8) s výjimkou jeho Windows Phone verze se dočkaly jednočočkové klasiky. Proto je poměrně překvapivou zprávou, že se do stejné vody chystá vkročit i společnost Huawei. Jako základ jí k tomu má pomoci telefon Honor 6, který byl u nás nedávno uveden pod vlajkou samostatné značky Honor.

   

Novinka se má jmenovat Honor 6X a její vnitřní výbava se podle čínské certifikace Tenna prakticky neliší od originálu. Uvnitř 7,5mm tenkého telefonu má tepat osmijádrový procesor Kirin 920 s taktem 1,8 GHz a podpořený 3 GB RAM. Data bude možné ukládat na 32GB úložiště, případně paměťovou microSD kartu. Datové přenosy budou svištět přes LTE, ve výbavě nemá chybět ani infraport. Oproti Honoru 6 se mají odehrát dvě významné a viditelné změny. První má zařízení katapultovat mezi tabletofony, úhlopříčka displeje má totiž narůst z pěti palců na 5,5“, Full HD rozlišení má zůstat zachováno.

  

Druhá změna se odehraje, jak již bylo zmíněno, na zádech zařízení, kde se místo jedné čočky fotoaparátu usadí rovnou dvě. Fotoaparát má disponovat rozlišením 8 Mpx, jaké využití však pro něj Huawei chystá, je prozatím nejisté. Čočky se zdají být stejné, ovšem zvláštní je jejich umístění vedle sebe při držení telefonu na výšku. Bohužel datum, kdy bychom se mohli dozvědet pravdu, certifikace neprozradila. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. pedes (neregistrovaný)

    Honor 6X vypadá velmi dobře. Bude zajímavé sledovat myšlenku duálního fotoaparátu.

  2. Pavel Kapoun (neregistrovaný)

    Souhlasím, ale když už padla zmínka o HTC Evo 3D, nemohu nevzpomenout, že jsem byl kdysi jeho hrdým majitelem. Dost na něj vzpomínám. Ještě dnes mám dojem, že od té doby jsem v ruce neměl tak skvěle vyladěný a svižný telefon (byť tomu HW konfigurace příliš neodpovídá). Totéř platí pro SGS II…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).