Domů » Bleskovky » Huawei Honor 6 Plus oficiálně představen: Kovové tělo a dvě čočky po vzoru HTC One

Huawei Honor 6 Plus oficiálně představen: Kovové tělo a dvě čočky po vzoru HTC One

Zatímco dnes představený tablet Honor T1 je dílem v říjnu představené značky Honor, byla dnes odhalena i nová vlajková loď společnosti Huawei. Aby byl v názvech pořádný hokej, jedná se o většího bratříčka modelu telefonu Huawei Honor 6, který se do Evropy dostal právě pod značkou Honor.

  

Dnes představený tabletofon Huawei Honor 6 Plus však není pouze Honor 6 vytahaný za všechny rohy, došlo i k obměně vnitřního hardwaru. Ale začněme nejprve zevnějškem, čelní stranu okupuje rozměrný 5,5“ displej s rozlišením Full HD (1080 × 1920 pixelů, 400 ppi), nad nímž je k nalezení systémový reproduktor a čočka čelní kamerky s 8megapixelovým snímačem. 

Zajímavější je ale fotoaparát na zadní straně, který dostal do vínku rovnou dvě čočky. V obou případech se rovná o rovnocenné snímače o rozlišení 8 megapixelů, které si za kladou za cíl zvětšit efektivní velikost pixelu na 1,98 mikronu a tím zajistit čistší obraz.

    

Stejně jako u HTC One slouží duální fotoaparát k lepšímu zachycení hloubky snímané scény s možností přeostřovat výsledný snímek na vybrané místo. Fotografie údajně také bude možné naklánět a měnit jejich perspektivu, čili jim bude dodán 3D efekt.

    

Tři osmičky mají navíc v Číně význam trojnásobného štěstí, zřejmě proto sáhli v Huawei k třem osmimegapixelovým čočkám. Telefon svým zevnějškem připomíná minulou generaci iPhone, je vyroben z kovu a k dispozici bude v několika barevných variantách. Rozměry zařízení jsou 150,4 × 75,7 × 7,5 mm a hmotnost 165 gramů.

    

Uvnitř Honoru 6 Plus tepe vlastní čip HiSilicon Kirin 925 s osmi jádry a koprocesorem I3 pro fitness účely. Procesoru jsou k ruce 3 GB operační paměti, vnitřní úložiště nabídne 32 GB a možnost rozšíření o dalších 128 GB paměťovou kartou. Konektivitu zajišťují Wi-Fi, Bluetooth, NFC, infraport a podpora prakticky všech myslitelných sítí. V prodeji bude i varianta podporující dual SIM. Tabletofon bude při životě udržovat 3 600mAh baterie.

  

Operačním systémem je Android převlečený do EMUI 3.0 se spoustou vylepšení a podporou gest. Telefon bude v prodeji v Číně za cenu 1 999 CNY (7 200 Kč bez DPH) za 16GB verzi bez NFC a LTE, verze s 32 GB paměti na palubě, NFC a LTE vyjde o 500 CNY dráž (8 900 Kč bez DPH).V obou případech je v ceně doživotní 100GB prostor na cloudovém úložišti, bezplatný přístup k více než 8 milionům čínských hotspotů a výhodné datové balíčky. Doufáme, že se tento zajímavý kousek s podobnými službami a cenou dostane i do Evropy, například pod značkou Honor. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).