Huawei FreeBuds: vypadají jako Apple AirPods, ale stojí méně a vydrží dvakrát déle

Společnost Huawei včera doslova šokovala novými smartphony P20 a P20 Pro, a tak zcela zapadla informace o nových bezdrátových sluchátkách Huawei FreeBuds, která se v prezentaci objevila jen krátce. Některé redakce však měly tu čest vyzkoušet si je na vlastní uši. Bohužel jen vyzkoušet, nikoliv poslechnou

Redaktor Vlad Savov z TheVerge například FreeBuds popisuje jako klon Apple AirPods, za což mohou zejména nožičky trčící z uší. Oproti AirPods se ale jedná o špuntová sluchátka, jejichž silikonové náušníky dostanete do uší výrazně hlouběji.

Žák a učitel vedle sebe

Údajně to ale není na úkor pohodlí, naopak to vede k mnohem lepšímu utěsnění okolí. Kromě toho mají mít FreeBuds oproti AirPods další výhody, zejména ve výdrži, která má být až 10 hodin. Dobíjení probíhá stejně jako u Apple z dobíjecí krabičky, která bude stejně jako samotná sluchátka dostupná nejen v bílé, ale i černé barvě.

Kromě toho budou FreeBuds levnější než jablečná konkurence, v Evropě mají stát 159 EUR (asi 4 tisíce korun). Otazník tak visí „pouze“ nad kvalitou zvuku, a také nad dostupností v České republice.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku