Domů » Bleskovky » Huawei FreeBuds: vypadají jako Apple AirPods, ale stojí méně a vydrží dvakrát déle

Huawei FreeBuds: vypadají jako Apple AirPods, ale stojí méně a vydrží dvakrát déle

Společnost Huawei včera doslova šokovala novými smartphony P20 a P20 Pro, a tak zcela zapadla informace o nových bezdrátových sluchátkách Huawei FreeBuds, která se v prezentaci objevila jen krátce. Některé redakce však měly tu čest vyzkoušet si je na vlastní uši. Bohužel jen vyzkoušet, nikoliv poslechnou

Redaktor Vlad Savov z TheVerge například FreeBuds popisuje jako klon Apple AirPods, za což mohou zejména nožičky trčící z uší. Oproti AirPods se ale jedná o špuntová sluchátka, jejichž silikonové náušníky dostanete do uší výrazně hlouběji.

Žák a učitel vedle sebe

Údajně to ale není na úkor pohodlí, naopak to vede k mnohem lepšímu utěsnění okolí. Kromě toho mají mít FreeBuds oproti AirPods další výhody, zejména ve výdrži, která má být až 10 hodin. Dobíjení probíhá stejně jako u Apple z dobíjecí krabičky, která bude stejně jako samotná sluchátka dostupná nejen v bílé, ale i černé barvě.

Kromě toho budou FreeBuds levnější než jablečná konkurence, v Evropě mají stát 159 EUR (asi 4 tisíce korun). Otazník tak visí „pouze“ nad kvalitou zvuku, a také nad dostupností v České republice.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

No urcite to bude konkurence pro jine sluchatka nez jsou Apple Watch. AW si koupi jen majitel iPhone a z toho taky AW tezi tim jak s iPhonem spolupracuji. Pro majitele android telefonu nikdy nebyla AW smysluplna volba.

rsp
Anonym
rsp

hlavne si ty hodinky nedavej do usi

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

eeeeeh … ano popletl jsem AW s AP a bohuzel to nejde opravit (redakce … po tolika letech porad nejde upravit post !?).

uni
Uživatel
uni

Resp já to stejná volba jako jakákoli jiná AAC BT sluchátka.

Marek
Anonym
Marek

Klidek, i tohle je mimo tvuj rozpocet. Podivej se ale treba na tyhle:
[odkaz]
Cena pro tebe snad prijatelna, a s airprdy maji spolecne maximalne mizernej zvuk, jinak nic okopirovane nenajdes. Ale nerucim jestli je sparujes bez problemu s TCL.

uni
Uživatel
uni

Děkuji za tip, bohužel pozdě ????

uni
Uživatel
uni

Huawei skutečně důsledně převzal kopírovací otěže od Samsungu.

Skylark
Uživatel
Skylark

Těžko říct.. Uvidíme, jestli byli od Applu alespoň schopni okopírovat pohodlné připojování k téměř jakémkoliv jejich produktu, a hlavně telefonu – tzn otevřu krabičku, potvrdím, spárováno. Jestli to bude fungovat jen u pár Huawei modelů, pohodlné párování tam nebude, a nebude to funkční ani třeba s Matebookem X, popřípadě jejich tablety, tak tě ujišťuju, že to za tyhle prachy padne v zapomění. To už by pak dávaly smysl jakékoliv jiné sluchátka za polovic..

Menty
Uživatel
Menty

uni: Jaké kopírovací otěže Samsungu máš na mysli? Snad ne bezdrátové nabíjení nebo rychlonabíjení.

uni
Uživatel
uni

To skutečně ne, od podoby ilkon po podobu nabíječky. Tobě to téma očividně zcela uniká, co?????

Menty
Uživatel
Menty

uni: Vedle. Ale jako vždy. Kdybys nějaký Apple produkt či Samsung produkt měl někdy aspoň v ruce, tak bys tady takhle nelhal. Mám tu namátkou nabíječku na nové pročko, nabíječku na iPad a nabíječku na Galaxy A5. Bohužel podobné si nejsou.
Už sypej do elektra, ať se v tomto poučíš.

uni
Uživatel
uni

Ale chlapče, však po prohraných soudech s tím S přestal, takže nějaké „nový“ je v podstatě irelevantní ???? A zde právě nastupuje Huawei. Zase za blba co?

Menty
Uživatel
Menty

uni: Jakože myslíš soudy, kdy chtěl Apple zablokovat prodej Samsungů? :D Tak tam dostal Apple pěkně na zadek. Chlapče, jdi si vzít prášek a šup spát. Zítra tě čeká výlet za poznáním do elektra, tak ať jsi na to vyspalý, ať se tam konečně přiučíš něčemu :) A nezapomeň od maminky drobáky na lístek na vlak, ať nedostaneš pokutu, pak by se ti vysněné X vzdálilo :)

Jak bys řekl ty, téma over.

JP23
Uživatel
JP23

Jakože jde o originální Samsung vynálezy jo? :)) To, kdy a proč Apple nasadí nějakou technologii je jejich věc, navíc to dělají úplně nezávisle na zbytku světa.

Menty
Uživatel
Menty

JP23: AMOLED (vtipně Super „Duper Perfekt“ Retina HD) nebo Qi dělají nezávisle na zbytku světa? I když možná dělají no, protože jsou prakticky poslední, kteří to nasadili, Apple bublina je totiž dost silná. Tady nejde o vynálezy Samsungu. Apple taky žaloval Samsung za to, že kopírují jejich prostředí a telefony. No jak ty soudy dopadly víme všichni. Apple totiž zapomněl, že obdélníkový, potažmo kulatý tvar nevymyslel. Prostě absurdistán největší. Jak kdyby měl Mercedes žalovat BMW za to, že i jejich auta mají kola kulatá a ne čtvercová. Takže samozřejmě, souhlasím s tím, že je to jejich věc. Na druhou stranu… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Menty: Nad pravdu, téma over. Ty tvé plky st nedají ani číst, natož odpovídat ????

Jop
Anonym
Jop

Doufám, že to mají přesně okopírovaný, aby to pak na ulici nikdo nepoznal…

Český
Anonym
Český

Huawei fakt neumí vymyslet nic svého.. Tato firma by se dala označit za největšího kopirovace poslední doby.. Výřez, ctecka jakou mel kdysi samsung, nadstavba která vypadá jak nedodelany ios, a ted sluchatka… Připomíná mi ro jak ae kdysi samsung dostal na špici presne kvuki toho..

Jop
Anonym
Jop

Mám stejný pocit.