Domů » Bleskovky » Huawei experimentuje s tekutými čočkami. Uvidíme je poprvé v řadě P50?

Huawei experimentuje s tekutými čočkami. Uvidíme je poprvé v řadě P50?

Smartphony Huawei se pravidelně umisťují na nejvyšších příčkách žebříčků nejlepších fotomobilů. I přes přísné sankce americké vlády chce čínská firma posouvat technologické hranice mobilní fotografie i nadále, což by mohla dokázat chystaná řada jarních vlajkových smartphonů Huawei P50. Jaké novinky pro ni Huawei chystá?

Huawei P50: první telefon s tekutými čočkami?

Podle nejnovějších zpráv z Číny v Huawei nějakou dobu experimentují s tekutými čočkami, přičemž nyní se testování údajně přehouplo do finální fáze. Čínská firma si loni v srpnu podala na technologii tekutých čoček patentovou přihlášku, k jejímu schválení došlo letos v dubnu.

Huawei Mate 40 Pro 29

Podle obrázků v přihlášce by se měl fotomodul sestávat z pohyblivé motorizované části a pružících prvků, které mají schopnost měnit tvar tekuté čočky a tím bleskurychle měnit rovinu zaostření bez ohledu na vzdálenost objektu od fotoaparátu. Huawei si od této technologie slibuje velmi rychlé automatické ostření (v milisekundách), lepší odhad hloubky a také spolehlivější obrazovou stabilizaci.

Dle všeho má Huawei v plánu použít tuto technologii nejprve na teleobjektiv, který by měl u řady P50 tvořit dosud nepředstavený fotočip Sony IMX782.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. AndrewBriggs

    Pokud jde o přední stranu, Huawei P50 Pro se příliš nezmění. Přední kamera zabudovaná do displeje. Zdá se, že se ještě zmenšil.

    [odkaz]

  2. Neuvidíme, není první ani poslední. Koncept je známý dlouho. Tekuté čočky do telefonů jsou nesmysl – prosím ať si to všichni zapamatují a klidně mě tady screenou. Maximálně se můžeme dočkat nějaké „gumové“ čočky s extra velkým cropem, ale ani to neočekávám, protože to není kam v telefonu dát. Pro jiná řešení je tu už pak klasický objektiv.

    Mimochodem miluju věty na technologickém serveru typu: „teleobjektiv, který by měl u řady P50 tvořit dosud nepředstavený fotočip Sony IMX782“ :D Pure bliss

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).