Domů » Bleskovky » Huawei chystá Honor 5A Plus: Tabletofon se slušnou výbavou za hubičku

Huawei chystá Honor 5A Plus: Tabletofon se slušnou výbavou za hubičku

Smartphony značky Honor, za kterou stojí společnost Huawei, jsou v poslední době velmi oblíbené. Za nízkou cenu většinou nabízejí slušnou výbavu i dobré dílenské zpracování. Nejnovějším přírůstkem by měl být model Honor 5A Plus, který má veškeré předpoklady pro to, aby se stal úspěšným. Podoba chystaného tabletofonu byla odhalena díky databázi TENAA, parametry pocházejí z databáze benchmarku GFXBench.

honor-5a-plus

Základem chystaného smartphonu bude 5,5palcový displej s rozlišením 1280 × 720 pixelů. Na této úhlopříčce jsme zvyklí minimálně na fullHD, ale u tohoto modelu chtěl výrobce stlačit cenu opravdu na minimum, takže je nutné počítat s kompromisy. Hnacím motorem má být čipset Qualcomm Snapdragon 615 doplněný o 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne kapacitu až 16 GB.


Snímek obrazovky (138)

Na zádech umístěný hlavní fotoaparát nabídne maximální rozlišení 12 megapixelů a jak je již zvykem, bude doplněn o přisvětlující LED. Čelní selfie kamera prý bude 8megapixelová. Akumulátor s kapacitou 3000 mAh, je v dané třídě standardem.

Nedávno se objevily informace o tom, že na trh dorazí i model s označením Honor 5A. Ten by měl nabídnout menší displej, o něco slabší hardwarovou výbavu a také menší akumulátor (2200 mAh). Cena obou novinek je zatím neznámá, ale jak je u Honoru dobrým zvykem, měla by být stanovena proklatě nízko.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Xoo (neregistrovaný)
Anonym
Xoo (neregistrovaný)

HD na 5.5″ =! slušná výbava.

Craftmanek (neregistrovaný)
Anonym
Craftmanek (neregistrovaný)

Jako, mám HD na 5,25″ a na uplně běžné používámí to stačí

Marduch (neregistrovaný)
Anonym
Marduch (neregistrovaný)

Na IPSku HD na 5,5 ještě ujde, za tyhle peníze. U Amoledu s pentile maticí už je to o poznání hrubší.

dzigit
Uživatel
dzigit

Vsak nema ani gyro o barometri ani nehovorim. To hd by mi nevadilo ale ten procak na android… No neviem

commodus
Uživatel
commodus

A kde je prosím vás ta slušná výbava? Nemá ten nadpis patřit k jinému článku? :)