Domů » Bleskovky » Huawei chystá Honor 5A Plus: Tabletofon se slušnou výbavou za hubičku

Huawei chystá Honor 5A Plus: Tabletofon se slušnou výbavou za hubičku

Smartphony značky Honor, za kterou stojí společnost Huawei, jsou v poslední době velmi oblíbené. Za nízkou cenu většinou nabízejí slušnou výbavu i dobré dílenské zpracování. Nejnovějším přírůstkem by měl být model Honor 5A Plus, který má veškeré předpoklady pro to, aby se stal úspěšným. Podoba chystaného tabletofonu byla odhalena díky databázi TENAA, parametry pocházejí z databáze benchmarku GFXBench.

honor-5a-plus

Základem chystaného smartphonu bude 5,5palcový displej s rozlišením 1280 × 720 pixelů. Na této úhlopříčce jsme zvyklí minimálně na fullHD, ale u tohoto modelu chtěl výrobce stlačit cenu opravdu na minimum, takže je nutné počítat s kompromisy. Hnacím motorem má být čipset Qualcomm Snapdragon 615 doplněný o 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne kapacitu až 16 GB.

Snímek obrazovky (138)

Na zádech umístěný hlavní fotoaparát nabídne maximální rozlišení 12 megapixelů a jak je již zvykem, bude doplněn o přisvětlující LED. Čelní selfie kamera prý bude 8megapixelová. Akumulátor s kapacitou 3000 mAh, je v dané třídě standardem.

Nedávno se objevily informace o tom, že na trh dorazí i model s označením Honor 5A. Ten by měl nabídnout menší displej, o něco slabší hardwarovou výbavu a také menší akumulátor (2200 mAh). Cena obou novinek je zatím neznámá, ale jak je u Honoru dobrým zvykem, měla by být stanovena proklatě nízko.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

5 komentářů

  1. Xoo (neregistrovaný)

    HD na 5.5″ =! slušná výbava.

  2. dzigit (neregistrovaný)

    Vsak nema ani gyro o barometri ani nehovorim. To hd by mi nevadilo ale ten procak na android… No neviem

  3. k8 (neregistrovaný)

    A kde je prosím vás ta slušná výbava? Nemá ten nadpis patřit k jinému článku? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).