Cena:

Huawei chce zpět na americký trh. Použít k tomu má nečekanou okliku

Huawei Nova 9 press 2

Společnost Huawei má dveře do USA zavřené a na konci minulého týdne se situace pro čínskou značku ještě zhoršila – prezident Joe Biden totiž podepsal zákon, podle kterého americká Federální komise pro komunikace (FCC) zamítne každé síťové zařízení od značek Huawei, ZTE a třech dalších. Huawei tak nemá šanci získat certifikaci pro použití svých zařízení na americkém trhu. Přesto se čínská značka nevzdává a hledá nové cesty, jak na americký trh proniknout.

Huawei Nova 9 press 2

Xnova designed by Huawei?

V Huawei podle agentury Bloomberg přemýšlejí nad tím, že by prodávali návrhy svých smartphonů jiným značkám, dokonce prý jednají s několika firmami o licenční smlouvě. Skloňována je především značka Xnova, která spadá pod podnik Čínská národní pošta a telekomunikace a prodává pod vlastním praporem vybrané smartphony řady Huawei Nova. Druhým spekulovaným jménem je čínský výrobce telekomunikačních zařízení TD Tech.

huawei logo shanghai obchod

Podle agentury Bloomberg by měla značka Huawei telefony pouze navrhovat, avšak samotná výroba by (alespoň papírově) spadala pod nový subjekt. Společnost Huawei se totiž nemůže legální cestou dostat k některým komponentám, například k 5G modemům.

Huawei doufá, že prostřednictvím jiných značek by mohl v příštím roce dodat na trh více než 30 milionů smartphonů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.