Huawei Ascend W1 oficiálně: Barevný elegán s Windows Phone 8

Už jsme vás informovali o proběhnuvší tiskové konferenci společnosti Huawei na CESu, na které byly představeny dva působivé telefony (Ascend D2 a Ascend Mate) běžící na operačním systému Android. Oproti předpokladům byl ale na pódiu opomenut dlouho očekávaný model Ascend W1 s Windows Phone 8. Ten se totiž dočkal svého oficiálního odhalení pouze v tichosti na stánku čínského výrobce.

 

Huawei Ascend W1 je zařízením střední třídy vybaveným 4″ displejem s rozlišením 480 × 800 pixelů, který by se měl vyznačovat velmi doboru čitelností na přímém slunečním svitu, dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1,2 GHz a operační paměti o velikosti 512 MB, kvůli které se v budoucnu zřejmě nedočká podpory některých náročnějších her.

  

Zamrzí také vnitřní úložiště s pouhými 4 GB (cca 2 GB volných), které lze sice rozšířit paměťovou kartou, na kterou ale bohužel kvůli omezení systému nepůjde instalovat aplikace. Za co Číňanům naopak náleží pochvala, to je akumulátor s kapacitou velice slušných 1 950 mAh. Z výbavy můžeme jmenovat ještě zadní 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a automatickým ostřením a přední 0,3Mpx kamerku pro videohovory a autoportréty.

Huawei Ascend W1 se začne prodávat nejdříve v Rusku a v Asii, a to už v průběhu tohoto měsíce. Ostatní trhy by prý měly brzy následovat. Oficiální cena zatím oznámena nebyla.

Huawei Ascend W1 Hands-On | Pocketnow
Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku