Huawei Ascend P2: Upřesnění parametrů a nové fotografie

Ačkoliv do MWC 2013 zbývá ještě několik týdnů, tak již nyní začínají internetem kolovat snímky smartphonů, jejichž oficiální premiéry se dočkáme až v Barceloně. Jedním z nich je i Huawei Ascend P2, který má úspěšně navázat na loňský model. Podle nejnovějších zvěstí se můžeme těšit na 4,7“ displej (zřejmě IPS) s rozlišením 1080 x 1920 pixelů, což ho automaticky zařadí do kategorie těch nejlépe vybavených telefonů letošního roku. Další spekulace naznačují, že srdcem celého soukolí se má stát blíže nespecifikovaný procesor s osmi výpočetními jádry po vzoru architektury big.LITTLE od Samsungu.

  

Neoficiální informace dále hovoří o přítomnosti operační paměti s kapacitou 2 GB a hlavním fotoaparátem s rozlišením 13 Mpx. Jako v případě modelu Ascend P1 se u nástupce dočkáme velice tenké konstrukce, která by neměla překročit hranici 6,45 milimetrů. To se jistě projeví i na samotné kapacitě akumulátoru, jejíž kapacitu odhadujeme maximálně na 2000 mAh. Pokud jde o cenu, tak Huawei Ascend P2 se na mezinárodních trzích objeví za částku 480 USD (zhruba 9000 CZK). Další podrobnosti o výbavě se zřejmě dozvíme 24. února na tiskové konferenci výrobce.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku