Domů » Bleskovky » Huawei Ascend P2 předčasně odhalen: Tenké tělo s tloušťkou 6,45 mm

Huawei Ascend P2 předčasně odhalen: Tenké tělo s tloušťkou 6,45 mm

24. února – to je datum, kdy se na barcelonském MWC chystá představit své nové telefony společnost Huawei (samotné brány výstaviště se otevřou až v pondělí 25. 2., nicméně na neděli má Huawei připravenou speciální tiskovou konferenci). Očekávají se jak modely s Windows Phone 8, tak samozřejmě i stroje běžící na Androidu. Svoji pozornost zaměříme právě na druhou kategorii, neboť zákulisní informace hlásají, že bychom se měli dočkat neuvěřitelně tenkého telefonu. Tím by měl být model Ascend P2. Jeho předchůdce Ascend P1 byl 7,69 mm tlustý a P1S měl dokonce tloušťku jen 6,68 mm. Pokud jsou spekulace pravdivé, nový model by měl figurovat tloušťkou pod 6,45 mm. Nyní se dostal na internet první render tohoto telefonu a ten by nám mohl nastínit, co můžeme dále očekávat.

 

Z těchto úhlů samozřejmě nelze jednoznačně určit, jak tenký telefon je, ale jistě se mnou budete souhlasit, že o nějaké závratně výrazné tloušťce nemůže být řeč. Co se hardwaru týče, tvrdí se, že se dočkáme čtyřjádrového procesoru A9 taktovaného na frekvenci 1,8 GHz. Tomu by mělo sekundovat 2 GB RAM a 3 000mAh akumulátor. O zobrazení se postará 4,5palcový displej s rozlišením 1080p (1080 x 1920 px). Na závěr lze z obrázku vyčíst, že fotky bude možné pořizovat 13Mpx snímačem. Pokud Huawei tyto specifikace potvrdí při představení telefonu, bude se dozajisté jednat o jeden z nejvýkonnějších smartphonů na trhu, navíc zabalený do extrémně tenkého těla.

Richard Bláha

6 komentářů

 1. lukass71 (neregistrovaný)

  U prvního postu jste psali že bude mít 5″ displej a on má příjemných 4.5 palců, teď už bych ho nejspíš vyměnil za svou p1čku…sakra ten je hezkej :D

  • Lukáši, v případě spekulací vycházíme z informací zahraničních zdrojů. 4,5″ je rozhodně příjemnějších a vzhledem k fullHD rozlišení bude mít telefon skutečně velmi jemný obraz.

 2. ellhonza (neregistrovaný)

  Dát tam čistý Android (ne kvůli rychlosti) tak je to asi nejlepší co může být ;D

 3. Mmmm paráda, ak by to bolo ako je napísané, že 4,5´´ a 3000 mah baterka, tak super. To by som hneď bral, lebo tieto kravy čo teraz vyrábajú tak z toho mi je až zle….

 4. Aleš (neregistrovaný)

  Nechápu, jak by při takévéto tloušťce a 4,5″ displeji mohl mít 3000mah baterku. To bude asi trochu jinak.

  • rudy (neregistrovaný)

   si rypnu ale kdyby melo 1800mah tak by jsi tomu konstrukterky/dizajnersky rozumel?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).