Domů » Bleskovky » Huawei Ascend Mate2 4G: Šestipalcový obr s quadcore procesorem a podporou LTE

Huawei Ascend Mate2 4G: Šestipalcový obr s quadcore procesorem a podporou LTE

Veletrh CES v Las Vegas je v plném proudu a jednotliví výrobci představují jednu novinku za druhou. Huawei například představilo nový tabletofon Ascend Mate2 4G. Jeho hlavním lákadlem má být velký IPS displej s úhlopříčkou 6,1″, bohužel však pouze s HD rozlišením. Na první pohled novinka připomíná loňský model, přesto je o něco tenčí a má výrazněji zaoblené hrany.

O přísun energie se stará akumulátor se slušnou kapacitou 4050 mAh, výkon dodává blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor s taktem 1,6 GHz pro každé jádro. Pro fotografování je připraven 13Mpx snímač (f/2.0) na zadní straně a 5Mpx kamerka pro videohovory. 2GB operační paměť doplňuje 16GB interní úložiště a nechybí ani slot na microSDHC karty. Výbavu uzavírá Wi-Fi modul, Bluetooth 4.0, GPS a Android 4.3 doplněný o uživatelské prostředí Emotion UI 2.0.

  

Ascend Mate2 rovněž podporuje standard CAT4 LTE s maximální rychlostí stahování 150 Mbps. V Číně by se tento tabletofon měl začít prodávat na konci března, informace o ceně a dostupnosti v Evropě v tuto chvíli nemáme k dispozici.

  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).