Huawei Ascend Mate: Šest palců, čtyři jádra a 4050mAh baterie

Každý z vás si jistě pamatuje na dobu, kdy Samsung představil první generaci modelu Note (recenze). Část odborné komunity se tomuto přerostlému smartphonu smála a označovala ho za nepovedený experiment. Realita však byl jinde a ve finále se ukázalo, že Samsung správně odhadl touhy uživatelů po větším displeji. Po milionech prodaných kusů si i ostatní výrobci všimli, že tabletofony nejsou jen krátkodobým výstřelkem, ale že se jedná o zcela novou kategorii mobilních zařízení. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy se i ostatní společnosti pokusí svézt na této vlně úspěchu.

Po včerejší tiskové konferenci na CES 2013 se mezi ně zařadil i čínský výrobce Huawei, který odhalil svůj nejnovější počin v podobě modelu s označením Ascend Mate. Tento nevšední kolos již na první pohled zaujme obřím IPS+ panelem o úhlopříčce 6,1“ a dnes již průměrným rozlišením 720 x 1280 pixelů (241 ppi). O jeho dodatečnou ochranu před nechtěnými škrábanci se stará druhá generace krycího skla Gorilla Glass. Pod kapotou se pak ukrývá čtyřjádrový procesor s taktem 1,5 GHz, za jehož produkcí stojí samotný Huawei. Na základní desce dále nalezneme 2 GB operační paměti, 8 GB interního úložiště a microUSB konektor.

   

Na zádech přístroje si své místo našel hlavní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, který dále doplňuje přední 1Mpx kamerka pro videokomunikaci. Výbavu pak uzavírají moduly pro Bluetooth 4.0 LE EDR, Wi-Fi, A-GPS a modem s podporou GSM/UMTS sítí. Novinka běží na operačním systému Android ve verzi 4.1.2 s grafickou nadstavbou Emotion UI. Dostatečnou výdrž bude mít na starosti integrovaný akumulátor s opravdu štědrou kapacitou 4030 mAh. O reálné výdrži je zatím předčasné spekulovat, nicméně čínská společnost tvrdí, že můžeme počítat s dékou hovoru až 22 hodin, 14 hodin surfování na internetu či 10 hodin přehrávání videa.

Výrobce se též pochlubil funkcí Magic Touch Technology, která zajistí bezproblémové ovládání telefonu například v rukavicích. Rozměry zařízení pak činí 163,5 x 85,7 x 9,9 mm a váží 198 gramů. Ascend Mate bude dostupný na celosvětovém trhu od března letošního roku a to hned ve dvou barevných variantách (Crystal Black a Pure White), přičemž na domácím trhu se objeví již o měsíc dříve. O ceně se zatím Huawei nevyjádřil a proto bude nesmírně zajímavé sledovat, jakou cenovou strategii zvolí.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku