Domů » Bleskovky » Huawei Ascend Mate: Obří tabletofon s 6,1″ HD displejem se začíná prodávat v ČR

Huawei Ascend Mate: Obří tabletofon s 6,1″ HD displejem se začíná prodávat v ČR

Huawei dnes v České republice zahajuje prodej tabletofonu Ascend Mate, který bude lákat na 6,1 palcový HD displej, 1,5 GHz quad-core procesor Hi-Silicon a akumulátor s kapacitou 4050 mAh. Součástí systému jsou úsporné technologie Quick Power Control (QPC) a Automated Discontinuous Reception (ADRX), které by měly zajistit efektivní využívání baterie a rychlejší sdílení souborů.

 

Huawei Ascend Mate má poměr displeje k tělu přístroje 73 %. Jedná se o IPS+LCD s úhlopříčkou 6,1palce. Jen je škoda, že zde výrobce nesáhl po panelu s fullHD rozlišením, spokojit se budete muset „jen“ s rozlišením 1280 x 720 bodů. Díky vylepšení Magic Touch je navíc displej možné pohodlně ovládat i v rukavicích. Ascend Mate je celkem štíhlý tabletofon – v nejužší části měří pouhých 6,5 mm. Standardní tloušťka však je 9,9 mm a nejmenší není ani hmotnost. Včetně akumulátoru model Ascend Mate váží téměř 200 gramů.

Huawei Ascend Mate Review

Konstrukce s dvojitou anténou umožňuje rychlý přenos dat, který je optimalizovaný pomocí metody kombinace maximálního poměru. Zisk sítě se tak zvyšuje až na 2,5 dB, což poskytuje rozšíření celkového síťového pokrytí o 20 – 30 %.

  

Huawei Ascend Mate pracuje s operačním systémem Android 4.1, disponuje 8 Mpx fotoaparátem s autofocusem a podporou HDR a předním 1 Mpx fotoaparátem. Smartphone má rovněž duální technologii potlačování šumu mikrofonu, zvukový systém Dolby a stereofonní nahrávání.

Systém je vybavený navigační aplikací s rozšířenou realitou, která pomáhá k navigaci do cílového místa, funkcí „chytrého čtení“, která umožňuje rychlé nahlédnutí do slovníků, Wikipedie nebo rychle vyhledání na Googlu, a funkcí „rychlého sdílení“ pro uploadování obrázků, videí a dalších souborů. Je škoda, že ve výbavě nenajdeme technologii NFC, která se už pomalu stává standardem i u telefonů střední třídy.

Graf ceny produktu Huawei Ascend Mate M1 poskytuje server Heureka.cz

A teď to důležité – Huawei Ascend Mate je k dispozici v černé barvě (crystal black) a bílé (pure white) od dnešního dne za doporučenou cenu 11 990 Kč vč. DPH. Pořídit jej ale můžete i o něco levněji.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. Problémem je huawei – nestala kvalita. Jeden model, treba Honor 2, maji dobry, jiny jako je Asced D2 je naopak spatny…

    • Taky se zdá, že docela odvádějí pozornost od displeje samotného, ať už z důvodu ppi nebo především jasu. Ale je dobře, že víme, že zabírá 73% přední plochy nebo co nám tato důležitá hodnota vlastně říká.

  2. Deaktivovaný účet (01.2013)

    Mám Mate už od konce března a o nějaké nestabilitě nemůže být řeč, i první ROM byla stabilní. Používám nyní asi třetí aktualizaci a telefon je svižný i po týdnech, žádné resety nejsou potřeba, jak by mohl nějaký antiAndroid fanatik tvrdit. A výdrž je vzhledem ke specifikaci velmi dobrá, dám celý den (tj. 24 hodin) a to mi displej svítí min. 5 hodin.

  3. pedes (neregistrovaný)

    NIKY79: Huawei vyrábí kvalitní telefony a ačkoliv se může vyskytnout několik kusů, které se projeví závadou nelze jednoznačně říci, že se to týká celé řady, modelu atd. Stejně jako u jiných značek jsou problémy, i zde se může stát, že narazíte na problémový kousek. Obecně, ale platí, že HUAWEI je kvalitou zpracování dost vysoko, kdyby nebyl nepatřil by k tak prodávaným značkám. D2 je slušný telefon a cílí na konkrétní skupinu uživatelů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).