HTC zřejmě zítra oznámí odprodej své mobilní divize Googlu

O HTC se v poslední době hodně mluví, zejména díky spekulacím o možném štěpení firmy a případném prodeji mobilní divize. Tchajwanská společnost nyní oznámila, že zítra přijde se zásadním oznámením a dočasně zastaví obchodování svých akcií, dokud nebudou poskytnuty všechny podstatné informace.

Velké oznámení se bude konat v centrále HTC, ujme se jej ředitelka společnosti Cher Wang a další vysocí představitelé tchajwanské společnosti. Podle informací, které získal @evleaks má dojít k převedení určitých hardwarových aktiv HTC směrem ke společnosti Google, HTC si však má ponechat vlastní značku.

Z těchto slov se dá vyčíst, že HTC prodá Googlu velkou část, případně celou svou mobilní divizi, která aktuálně pro Google připravuje druhou generaci smartphonu Pixel. Google by se tak mohl stát ve výrobě mobilních zařízení zcela soběstačný, zatímco HTC by svět smartphonů opustilo úplně, nebo by se vydalo cestou licencování své značky podobně jako například Nokia, BlackBerry, apod. Případná akvizice se nebude týkat divize Vive, která funguje jako zcela samostatná jednotka.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku