Domů » Bleskovky » HTC zřejmě zítra oznámí odprodej své mobilní divize Googlu

HTC zřejmě zítra oznámí odprodej své mobilní divize Googlu

O HTC se v poslední době hodně mluví, zejména díky spekulacím o možném štěpení firmy a případném prodeji mobilní divize. Tchajwanská společnost nyní oznámila, že zítra přijde se zásadním oznámením a dočasně zastaví obchodování svých akcií, dokud nebudou poskytnuty všechny podstatné informace.

Velké oznámení se bude konat v centrále HTC, ujme se jej ředitelka společnosti Cher Wang a další vysocí představitelé tchajwanské společnosti. Podle informací, které získal @evleaks má dojít k převedení určitých hardwarových aktiv HTC směrem ke společnosti Google, HTC si však má ponechat vlastní značku.

Z těchto slov se dá vyčíst, že HTC prodá Googlu velkou část, případně celou svou mobilní divizi, která aktuálně pro Google připravuje druhou generaci smartphonu Pixel. Google by se tak mohl stát ve výrobě mobilních zařízení zcela soběstačný, zatímco HTC by svět smartphonů opustilo úplně, nebo by se vydalo cestou licencování své značky podobně jako například Nokia, BlackBerry, apod. Případná akvizice se nebude týkat divize Vive, která funguje jako zcela samostatná jednotka.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Podle mě je to blbost, ale OK, jak Google myslí.

 2. HTC neudělalo kloudný mobil od dob WM 6.5. Kdo by dneska toužil po této značce stejně jako to je u Nokie.

 3. Jirka Truhlík co má BAN na mynokia

  Tak se historie opakuje …. Google zase znemožní další značku, jako to udělal s Motorolou.

 4. Vive pro změnu prodají Facebooku:)

  • Facebook má svoj oculus, načo by HTC dávalo Vive facebooku keď HTC sa s Vive darí?

  • No to daří si dej do uvozovek, tam se nedaří nikomu. Navíc se ten trh dost možná přesype Microsoftí platformou.
   A nikdy jsi neslyšel o koupi konkurence?:O

  • Ale to nieje pravda žeby sa im nedarilo s Vive,to jediné ich drží nad vodou…

  • Nad vodou? Vždyť už se dávno utopili. Ano Vive je možná v zisku, ale je to kapka v moři…

  • Vivo je max tak v provoznim zisku, ale vyvoj stal neskutecny prachy a obrat je prozatim velmi maly, tohle tema je u Vive v tezkem minusu, logicky. Coz nemusi byt aktualne spatne, ale o drzeni nad vodou skutecne nemuze byt rec:)

 5. Btw Googlu asi tezko…;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).