Domů » Bleskovky » HTC Zoe je ke stažení na telefonech konkurenčních výrobců (aktualizováno)

HTC Zoe je ke stažení na telefonech konkurenčních výrobců (aktualizováno)

Aktualizováno 15. srpna, 12:00

Majitelé neHTC telefonů s Androidem 4.4 si mohou nově stáhnout si aplikaci Zoe, která slouží pro jednoduché úpravy fotografií a videí, jejich stříhání, přidávání filtrů, hudebního doprovodu a vytváření krátkých videosekvencí. Výsledky lze následně sdílet na sociální sítě, přičemž HTC se netají tím, že by chtělo ze služby Zoe udělat konkurenta pro Instagram nebo Vine. Bohužel aplikace je omezena na pouze několik prémiových přístrojů – Samsung Galaxy S4, S5, Note 3, Google Nexus 5 a neoficiálně i na LG G3, jejich seznam se má ale v budoucnu rozrůstat. 

Odkaz na Google Play

Původní článek: HTC Zoe si budou moci stáhnout majitelé konkurenčních přístrojů, na cestě jsou i další aplikace

Většina výrobců telefonů s Androidem se chce odlišovat od konkurence nejen samotným hardwarem, ale i všemožnými doplňky, grafickými pentličkami a exkluzivními aplikacemi pro operační systém. I když by mnoho uživatelů dalo raději přednost čistému systému, najdou se mezi aplikacemi použitelné výjimky. HTC obaluje systém Android do vlastního grafického prostředí Sense a přidává i několik vlastních aplikací, v rámci nové strategie však některé z nich zpřístupní i majitelům konkurenčních telefonů.

  

Již v tomto týdnu má být volně dostupná aplikace Zoe, oblíbený nástroj pro pořizování a editaci a sdílení fotografií nebo videoklipů. HTC věří, že zpřístupněním aplikace pro širší množství přístrojů se ze Zoe může stát konkurentem velikánů, jakými jsou Instagram nebo Vine; instalace Zoe však bude podmíněna vlastnictvím přístroje vyšší třídy. HTC Zoe nemá být jedinou výjimkou, následovat mají další aplikace, dříve se například spekulovalo o uvolnění launcheru BlinkFeed. Jaký další sotfware HTC uvolní však hlava vývojového týmu HTC Creative Labs Drew Bamford odmítla prozradit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).