Domů » Bleskovky » HTC zatím nesmí vyrábět tablety s Windows RT

HTC zatím nesmí vyrábět tablety s Windows RT

Analytická společnost Bloomberg vydala minulý týden zprávu, podle které Microsoft zatím nepovolil firmě HTC podílet se na první vlně zařízení s operačním systémem Windows RT. Důvodem pro toto rozhodnutí mají být podle nejmenovaných zaměstnanců tchajwanského výrobce jeho nedostatečné zkušenosti na poli tabletů. 

Na první pohled se může jednat o poněkud překvapivé rozhodnutí. Mezi oběma společnostmi panují dobré obchodní vztahy, o čemž svědčí i jejich spolupráce týkající se platforem Windows Phone a dříve i WIndows Mobile. Na druhou stranu je pochopitelná tendence softwarového giganta spoléhat na zkušenější výrobce, kteří budou schopni zajistit hardwarovou spolehlivost nových zařízení. Které konkrétní značky nakonec dostanou důvěru, bychom se mohli dozvědět již během několika týdnů.

Zdroj: Bloomberg (obrázek z Geeky Gadgets)

Miroslav Havlíček

25 komentářů

 1. Chteli tam narvat za kazdou cenu svoje Sense, proto jim to MS zakazal… :)

 2. :-)))

  Sens je neštěstí, stejně jakákolov nástavba. Každopdáně co se týče spolehlivosti mobilů je HTC číslo jedna (alespoň z toho co jsem měl HTC Rose, Diamond, Diamond 2) Mezi tím jsem vyzkoušel SE a Nokii. Takže se trošku divím, že zpochybňují spolehlivost HW.

  • JirkaJ (neregistrovaný)

   No, musím potvrdit, HTC je podle mě špička na HW… Měl jsem mnoho telefonů různých značek a s HTC nikdy nebyl problém, narozdíl třeba od výše jmenované Nokie…

 3. Spíš by mě štval ten design, ala plácačky jako Desiré apod.

 4. A Nokia uz nejaky tablet vyrobila? Podla tohto pristupu by tiez nemala dostat povolenie na tablety s novym Win…

  • JirkaJ (neregistrovaný)

   No, Nokia je de facto vlastněná microsoftem, takže proto povolení dostala…

 5. sak to nebude o zkusenostech… :D myslim ze HTC chce sense :D jedina dora nadstavba je od motoroly popripade od SE :-)

 6. To myslíš ironicky, že? Motorolu jsem nikdy neměl, ale nadstavby od SE byly vždy na škodu. Měl jsem xperii 2, kterou jsem 2x denně restartoval, dokud jsem nepřišel na to, jak se zbavit nesmyslů od SE. S čistýma WM 6.5 to byl jeden z nejlepších mobilů co jsem měl. U xperie 10 to bylo snad ještě horší, navíc všechny ty nadstavby byly k ničemu.

  Bohužel musím konstatovat, že jediný šumný tablet je iPad2, ale ten soft stojí za …. :-))) a teď mě ukamenujte.

  • Proč by tam chtěli cpát sense, vždyť to vědí, že jim to nepovolí. Konec konců telefony s WP7 jsou taky bez něj. Spíš samotné htc o tablety nestojí.

  • Co si vzpominam HTC se strasne rozčilovalo uz u WP ze tam Sense nemůže dat, ze to zakaznici pry vyzaduji. No a protože to chtelo i ted, coz MS proste povolit nechce, tak se MS nejspíše nastval a proste nepovoli ani vyrobu :)

  • Spíš chce MS vzbudit zdání, že je o tablety s jeho systémem rvačka a on si může vybírat. Htc prostě o tablety nestojí, dokonce to před půl rokem řekl, že v tomto roce tablety nebudou. Kdyby někam chtěl za každou cenu cpát sense, může dělat plno tabletů s androidem. Nedělá.

 7. myslím, že o nic nepřijdou.. prozatím se IMHO budou (jestli) prodávat spíš intel tablety, protože pro metro nejsou aplikace a dlouho nebudou (jestli vůbec) takové, aby mohli konkurovat třeba těm na iPadu. bohužel.

  Myslím, že jedním z hlavních problémů pro vývoj složitějších aplikací bude nejednotnost rozlišení obrazovky – GUI se potom dělá velmi obtížně. Jak nemám apple moc v lásce, včera jsem viděl skvělou iPad aplikaci „virtuálního DJ“ pultíku a nedovedu si moc představit, že by to šlo napříč rozlišením udělat ve win RT..

 8. Pokud Nokii upřednostní před HTC, jakožto zkušenějšího na poli tabletů, napadá už mě jen jedna fráze: NOTHING TO DO HERE. Ale uvidíme za pár dní:)

 9. No tak lepší Sense, jako metro. Ale na x86 jim přece bránit nemůže ne?

  • nie, na x86 mozu dat normalne Windows 8…na arm im tie obmedzene Windows RT musi ale MS schvalit

 10. On někdo stojí o Windows RT, resp. někdo jiný než Microsoft?:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).