Domů » Bleskovky » HTC začíná odpočítávat: Do 90 dnů dostanou modely One (M8) a (M7) Android 5.0

HTC začíná odpočítávat: Do 90 dnů dostanou modely One (M8) a (M7) Android 5.0

Společnost HTC v červenci přislíbila, že jakmile obdrží od Google finální kód nejnovější verze operačního systému Android, vydá aktualizaci pro své poslední dvě vlajkové lodě HTC One (M8) a (M7). Podle viceprezidenta tchajwanské společnosti Mo Versiho přijalo HTC od Google kód systému právě dnes, můžeme tedy začít odpočítávat.

Podle našich výpočtů by měl být nejpozdější termín vypuštění aktualizace 2. února příštího roku, do té doby má HTC čas upravit Android 5.0 k obrazu svému za pomoci nadstavby Sense. To se však netýká telefonů z edice Google Play, ty by se měly aktualizace dočkat ještě v letošním roce. U ostatních modelů budou mít na jejím uvolnění vliv ještě mobilní operátoři, jak probíhá proces uvolňování aktualizací pro stávající modely u HTC se můžete podívat v infografice, která byla zveřejněna na konci loňského roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lokomot1
Uživatel
lokomot1

a kdo ho za těch 90 dní bude mít? vzpomínám, jak na můj Samsung vyšla za velkého mediálního zájmu verze 4.4, ale nakonec jsem ještě 3 měsíce čekal, než se uráčili vydat/uvolnit verzi pro ČR. Nemyslím že u HTC to bude jinak, ale třeba se pletu

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Poděkuj operátorům. Tyhle distribuce aktualizací jsou na palici, dokážeš si představit, že by např. tvůj výrobce NB musel schválit Windows pro tvůj konkrétní model? Vezmeš DVD a instaluješ. Tahle distribuce aktualizací v mobilech, to je z nejhorších IT zvěrstev, kterému kraluje MS svým spywarem ve Windows 10 TP.