HTC Wildfire C prozrazen: Levný smartphone s Androidem 4.0

HTC připravuje nový smartphone s operačním systémem Android 4.0 „Ice Cream Sandwich“, jehož hlavním lákadlem by měly být kompaktní rozměry a nízká cena. Zapomeňte na dvoujádrový procesor a displej s vysokým rozlišením, HTC Wildfire C (kódové označení Golf) bude cílit na nenáročné uživatele.

 

Ve výbavě najdeme displej s úhlopříčkou 3,5″ s dnes už trochu zastaralým HVGA rozlišením (480 x 320 px). K dispozici bude 512 MB operační paměti RAM a 4 GB vnitřní paměti, kterou dále rozšíříte díky paměťovým kartám microSD (až 32 GB). Stejně jako u současných modelů, ani v případě HTC Wildfire C se nezapomnělo na 25 GB v cloudovém Dropboxu. Hnacím motorem by se měl stát 1GHz procesor od Qulacommu, pro pořizování snímků bude k dispozici 5Mpx fotoaparát. Uniklý render nasvědčuje tomu, že se už brzy dočkáme oficiálního představení, které odtajní zbývající hardwarové parametry a především cenu. My v redakci tipujeme, že by se mohla pohybovat v rozmezí 6 000 až 7 000 Kč. HTC Wildfire C bude nástupem poměrně úspěšného modelu Wildfire S, který je dnes možné sehnat za cenu pod 4 000 Kč.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku