TOPlist

Recenze HTC Wildfire: Android v různých barvách a za příjemnou cenu

Recenze komunikátoru se systémem Android 2.1 a uživatelským rozhraním HTC Sense.

Společnost HTC si na letošní srpen připravila uvedení komunikátoru Wildfire, který je cílený zejména na méně náročné uživatelé, kteří nevyžadují nejmodernější technologie a nejrychlejší hardware. Tenhle kousek s Androidem 2.1 dokáže zaujmout především cenou, poměrně dobrou výdrží a kvalitním dílenským zpracováním. Výrobce jej nabízí v několika barevných variantách a s kompletní českou lokalizací.

Za zapůjčení telefonu děkuji českému zastoupení společnosti HTC. Testovaný přístroj obsahoval operační systém Android 2.1 s nativní lokalizací do naší mateřštiny. Výrobce rovněž slibuje uvolnění oficiální aktualizace na Android 2.2 někdy v průběhu třetího kvartálu letošního roku. S trochou nadsázky se dá napsat, že Wildfire je takovou odlehčenou verzí oblíbeného modelu Desire, tak se pojďme podívat, co všechno nám může nabídnout.

Klady (+)
dílenské zpracování
Android 2.1, bonusový software
přisvětlovací dioda u fotoaparátu
cena
Zápory (-)
QVGA displej
fotoaparát (kvalita snímků)
občasné zpomalení v systému

Začneme obsahem balení. V něm kromě telefonu najdeme Li-Ion akumulátor s kapacitou 1300 mAh, propojovací USB kabel (microUSB), napájecí adaptér, stereo sluchátka a stručnou příručku pro „rychlý start”. Skrze dodávaný USB kabel můžete telefon nabíjet nebo synchronizovat s Windows; v druhém případě si nezapomeňte stáhnout novou verzi programu HTC Sync, jinak se telefon s Outlookem odmítne bavit. Pro nabíjení ze sítě stačí USB kabel připojit do přiloženého napájecího adaptéru, který zaujme velmi malými rozměry a ne zcela tuctovým vzhledem.

- -

- -
HTC Wildfire je dostupný v několika barevných variantách

Přiložená sluchátka jsou klasické pecky a pokud by vás v uších tlačila, můžete je obléci do molitanových polštářků. Na kablíku se nachází malé ovládací centrum složené z mikrofonu a tlačítka pro příjem hovoru, kolečko pro regulaci hlasitosti zde nenajdeme. K telefonu se připojují skrze standardní 3,5mm jack a jejich kvalita je spíše průměrná, naštěstí vám ale nic nebrání připojit jakákoliv vlastní sluchátka. Je škoda, že v balení nenajdeme žádnou paměťovou kartu, ochrannou fólii nebo ochranné pouzdro, tyhle věci si tedy případný majitel bude muset dokoupit na vlastní náklady.

Vzhled a zpracování
HTC Wildfire je telefon s poměrně sympatickými rozměry (107×60×12,9 mm) a přijatelnou hmotností, která je 118 gramů včetně baterie. Rámeček okolo displeje a boční hrany jsou vyrobeny z jednoho kusu kovu, zbytek prostoru vyplňuje plast. Odnímatelný zadní kryt je také plastový, ale uprostřed najdeme slabý kovový dílek, který záda telefonu hezky rozděluje. Slícování jednotlivých částí je perfektní a ani po několika týdnech používání a docela častém měnění SIM karet se mi konstrukci nepodařilo unavit a vše stále pevně drží na svém místě. Zadní kryt ale přesto doporučuji sundávat s trochou opatrnosti, aby nedošlo k jeho poškození. Wildfire se prodává v celkem čtyřech barevných variantách, já jsem měl k testu zapůjčenou verzi „Mocha”, ale k dostání je i v červené, bílé nebo černé verzi.

- - -

Přední strana nám naservíruje dotykový displej s QVGA rozlišením, nad kterým se v horní části nachází telefonní reproduktor ukrytý pod dvojicí mřížek. Pod černým sklem je schovaná signalizační dioda, která vás informuje o zmeškaných událostech nebo nabíjení. Vedle ní jsou umístěny dva senzory – světelný, který se stará o regulaci podsvícení a proximity, který automaticky vypíná displej po přiložení telefonu k uchu. Tím se zabraňuje nechtěnému stisknutí některého z virtuálních tlačítek na displeji během hovoru.

- - -

Pod displejem najdeme čtveřici senzorových tlačítek – Domů, Menu, Zpět a Hledat. Jestliže tlačítko Domů přidržíte déle, objeví se seznam naposledy spuštěných aplikací, rychlý stisk vás navrátí na hlavní obrazovku. Po stisknutí tlačítka Hledat se objeví textové pole, skrze které lze prohledávat obsah telefonu nebo informace na internetu (skrze Google). Ve spodní části je umístěný optický joystick, který zároveň funguje jako potvrzovací tlačítko. Pro pohyb v nabídkách jsem jej téměř nepoužíval, ale pro přemístění kurzoru v textu přijde velmi často vhod.

- - -

Na levém boku najdeme dvoutlačítko pro regulaci hlasitosti, které zároveň přepíná mezi hlasitým, tichým a vibračním režimem. Kousek pod ním je microUSB konektor, který bohužel není krytý žádnou záslepkou. Horní hrana je osazena tlačítkem Power pro aktivaci/vypnutí displeje a chybět zde nesmí ani standardní konektor pro připojení sluchátek. Pravá hrana působí docela nudně, protože se zde nenachází vůbec žádné tlačítko. Nějak mi uniká smysl toho, proč v HTC už zhruba rok zcela ignorují tlačítko spouště fotoaparátu, které by se dalo umístit třeba na tento bok.

- - -

Popis vzhledu uzavřeme pohledem na zadní stranu, kde se pod drobným otvorem ukrývá hlavní systémový reproduktor, jehož hlasitost je dostatečná a kvalita zpracování zvuku nijak nevybočuje z běžného průměru. Vedle repráčku je umístěný objektiv 5MPx fotoaparátu, který doplňuje přisvětlovací dioda. Chybět zde nesmí ani plastické logo HTC a ve spodní části pak ještě malý otvor pro uchycení telefonu na poutko. Po sejmutí krytu narazíte na akumulátor, pod kterým je umístěný slot na SIM kartu. Paměťová karta microSD(HC) se vkládá z pravého boku, takže při manipulaci s ní není nutné telefon vypínat a vyndávat baterii.

- - -

Operační systém, hardware a výkon
HTC Wildfire se prodává s operačním systémem Android 2.1 obohaceným o uživatelské prostředí HTC Sense, které nabízí nejen pěknou grafiku, ale především spoustu užitečných funkcí navíc. Do budoucna se počítá s oficiální aktualizací na Android 2.2, od kterého bych očekával především navýšení rychlosti odezvy v operačním systému. Telefon totiž občas nestíhá a poznáte to třeba při surfování na internetu nebo poslechu hudby, kdy je procesor solidně vytížen. To se projevuje tak, že například skrolování na webové stránce nebo posun ikonek v nabídce Aplikace není úplně plynulý. Občas také počítejte s drobnou prodlevou při spouštění textových zpráv, galerie obrázků či jiné systémové aplikace (neděje se to však pokaždé, vždy totiž záleží především na tom, jaké další procesy běžící na pozadí systém zatěžují).

- - - -

Oproti tomu odezva v HTC Sense (prostředí na hlavní obrazovce) je docela rychlá a přepínání mezi jednotlivými obrazovkami vás nijak nezdržuje. Prostředí navíc podporuje multidotykové ovládání, takže si gestem se dvěma prsty můžete zobrazit zmenšeniny jednotlivých ploch. Na ty lze umísťovat celou řadu widgetů, kterých už v základu najdete dostatek a další lze stahovat z Android Marketu. U operačního systému Android se mi rovněž velice líbí nabídka s notifikacemi (oznámení). Do té se dostanete velice rychlým způsobem, z horní části displeje (stavová lišta) si tuto nabídku pohybem prstu jednoduše vytáhnete. V notifikační nabídce se zobrazují například nové textové zprávy, e-maily, zmeškané hovory, příspěvky z Twitteru, zprávy z IM klienta a všechny další systémové události. Když budete chtít všechny notifikace hromadně vymazat, jednoduše kliknete na přiřazené tlačítko.

HTC Wildfire: Videopohled

HTC do systému integrovalo vlastní softwarovou klávesnici, která nabízí tři styly zobrazení – klasická QWERTY, telefonní klávesnice a kompaktní QWERTY. Jako výchozí je nastavena klasická QWERTY. Při psaní můžete využít český slovník xT9, který bohužel nezná slova bez diakritiky; naštěstí jej můžete vlastní výrazy sami naučit. Ty se potom ukládají do odděleného uživatelského slovníku. Komu by náhodou napovídání slov nevyhovovalo, může jej v nastavení vypnout. Na klávesnici lze zadávat také české znaky. Jestliže chcete například napsat písmeno „á”, stačí krátce přidržet prst na klávese „a”, kde se po chvíli objeví další nabídka s dostupnými znaky.  Vzhledem k velikosti displeje se dá na klávesnici psát celkem pohodlně a během testování jsem se s nechtěnými úkliky nemusel nijak často potýkat.

- -

Hardwarové parametry
Operační systém: Android 2.1 „Eclair” + HTC Sense
Procesor: Qualcomm MSM7225, 528 MHz
Displej: kapacitní, 3,2″, QVGA (240×320 px), 65k barev
Paměť: 384 MB RAM, 512 MB ROM + slot na microSDHC karty
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth 2.0, Wi-Fi 802.11b/g, USB 2.0/micro USB
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 5 MPx, přisvětlovací dioda, autofocus, geotagging, záznam videa
Baterie: Li-Ion 1300 mAh
Doba hovoru: 490 minut v GSM
Pohotovostní režim: 480 hodin v GSM
Další informace: 3,5 mm jack, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, sdílení internetu do PC, podpora Flashe v internetovém prohlížeči, Facebook a Twitter klient, FM rádio, widgety, aplikace Baterka, synchronizace s PC skrze HTC Sync

Daní za nízkou cenu je také displej. Ten je kapacitní a v systému pro něj nechybí podpora multitouch ovládání, nicméně nabízí pouze QVGA rozlišení, což při úhlopříčce 3,2″ nepůsobí nikterak oslnivě. Rastr displeje je docela hrubý a prohlížení webových stránek nebo čtení dokumentů tedy není úplně pohodlné. Barevné schopnosti také nejsou nijak nadstandardní, 65k barev už dnes nikoho z míry nevyvede, i když u Windows Mobile komunikátorů se zatím také s ničím lepším nesetkáváme. Čitelnost na přímém sluníčku rovněž není úplně ideální, ale při nastavení maximálního jasu se to nepatrně zlepší. Je škoda, že zde výrobce nepoužil displej s HVGA rozlišením, kde by mohl být rastr podstatně jemnější.

- -

Telefonování i datové funkce jsou zvládnuty na výbornou. Kvalitu i hlasitost hovoru považuji za dostatečnou, v horších podmínkách navíc můžete aktivovat funkci hlasitého odposlechu. HTC Wildfire je vybavený čtyřpásmovým GSM modulem s podporou GPRS/EDGE a také technologií HSDPA, kde můžete data stahovat teoretickou rychlostí až 7,2 Mbps. Telefonní aplikace je velmi přehledná a kontakty v ní můžete vybírat buď přímo ze seznamu, nebo přes chytré vyhledávání, kdy na numerické klávesnici stačí mačkat ty klávesy, jejichž znaky jsou obsaženy v hledaném jméně. Do výsledků se pak zpracovávají jak křestní jména, tak i příjmení, a to včetně diakritiky.

- -

Karta Lidé vám nabídne kompletní přístup do adresáře včetně kontaktů na SIM kartě. V aplikaci naleznete několik záložek. Kromě kompletního výpisu adresáře to jsou skupiny, aktualizace (online adresář z Facebooku) a historie hovorů. V nastavení systému lze telefon provázat s vašimi účty na Facebooku, Twitteru a Flickru a data z těchto služeb pak některé programy dokážou dále zpracovávat. A přesně to je případ položky „online adresář”, která vám do karty Lidé načítá informace právě z Facebooku a Twitteru. Třešničkou na dortu je automatické doplnění fotografie a data narození ke kontaktům spárovaných z databáze přátel. Celá aplikace je tedy hodně komplexní a když si v ní nějaký kontakt rozkliknete, zobrazí se opět detaily vztahující se pouze k dané osobě (zprávy, e-maily, obrázky a stavy z Facebooku + historie hovorů). Všechno tedy máte pěkně pod jednou střechou.

Bezdrátová konektivita, synchronizace dat a GPS
Wi-Fi modul podporuje standardy 802.11b/g a díky jednoduchému průvodci se s ním snadno připojíte do dostupných bezdrátových sítí. Přímo v prostředí Sense je dostupný přepínač pro aktivaci/vypnutí Wi-Fi a Bluetooth. Citlivost Wi-Fi mi v porovnání se Samsungem Galaxy S a HTC Legendem přijde o něco slabší a občas jsem se tedy na místech, kde jsem byl běžně zvyklý se připojovat, potýkal s výpadky signálu. Bluetooth se nachází ve verzi 2.0 a podporuje jak stereo profil A2DP, tak i EDR pro rychlejší přenos dat.

- - -

U Android zařízení se primárně počítalo s napojením na váš Google účet, se kterým se systém synchronizuje, což samozřejmě nelze provozovat bez aktivních datových přenosů. Pánové v HTC si naštěstí byli vědomi toho, že ne všichni zákazníci by tento způsob preferovali a někoho by to dokonce mohlo odradit, a proto přišli s vlastním řešením v podobě aplikace HTC Sync, která vám dovolí synchronizovat kontakty a kalendář z Outlooku přes USB kabel. Program dále zvládne instalaci aplikací, avšak na synchronizaci poznámek a e-mailů si musíme nechat zajít chuť. Aktuální verzi HTC Sync můžete stahovat z webových stránek HTC.

Při synchronizaci s vaším účtem Google můžete přenášet nejen e-maily, ale i kalendář a kontakty. Poslední možností je Exchange účet, se kterým můžete taktéž synchronizovat poštu, kontakty a kalendář. Přes USB kabel můžete rovněž do počítače sdílet internetové připojení, opačně to ale nejde. Po aktualizaci na Android 2.2 půjde telefon využívat také jako Wi-Fi hotspot.

- - -

Součástí čipsetu od Qualcommu je 20kanálový GPS modul. Wildfire mě po dobu testování dokázal spolehlivě navigovat nejen na cestách, ale i při geocachingu. Pokud si chcete GPS vyzkoušet s nějakým navigačním programem, doporučuji stáhnout 30denní trial verzi programu NAVIGON MobileNavigator (stahování map do programu chvíli trvá, ale klidně celou operaci můžete přerušit už v 10%, protože to už se vám uloží mapa České republiky a na další tedy nemusíte čekat). Při geocachingu jsem používal špičkové c:geo a freeware verzi programu SmartMaps (vše najdete v Marketu). S fixací jsem neměl žádné problémy, když jsem telefon vložil do držáku v automobilu zaparkovaném na městském sídlišti, provedla se fixace do 40 vteřin, někdy i rychleji. Zaměření ve volné přírodě při geocachingu bylo otázkou maximálně 20 vteřin, takže v tomto směru nemám k Wildfire žádné výhrady. Jen opět počítejte s tím, že se vám na QVGA displej nevejde takové množství informací (záběr mapy, okolní body…). V systému ještě naleznete nainstalované Google Mapy, které využijete zejména v případě, máte-li neomezený datový tarif, protože se veškeré podklady stahují z internetu.

Výdrž
Jestli mě telefon něčím příjemně překvapil, byla to výdrž. O přísun energie se stará 1300mAh akumulátor a při poměrně aktivním využívání, se kterým některé komunikátory končí už po 24 hodinách provozu, jsem se s Wildfire dostal na rovné dva dny. Při klidnějším používání se dostanete i na hranici tří dnů. Vše se samozřejmě odvíjí od konkrétní situace a roli zde hraje také úroveň intenzity podsvícení, kterou jsem při testech ponechal zcela v režii samotného systému a světelného senzoru. Když budete aktivně používat GPS navigaci, přihlásí se telefon o nabíječku zhruba po sedmi hodinách. Výdrž také snižuje aktualizace dat v nejrůznějších widgetech na hlavní obrazovce, ale pokud vše povypínáte, máte šanci dosáhnout ještě lepších výsledků.

Fotoaparát
Papírových 5 MPx mě ve skutečnosti docela zklamalo a výsledné fotografie jsou spíše podprůměrné. Snímky focené venku za dostatečného sluníčka mají ještě přijatelnou kvalitu, ale je nutné počítat s přepaly a ne zcela ideální ostrostí. Fotografie pořízené za horších světelných podmínek mají velmi výrazný šum a barvy rovněž nepůsobí příliš věrohodně. Při horším světle vám může pomoci přisvětlovací dioda, ani pak ale nepočítejte s žádnou extra kvalitou. Focení zkrátka není silnou stránkou HTC Wildfire a jde spíše o doplňkovou funkci pro pořizování občasných momentek.

- - -

Je to ale škoda, protože samotná aplikace fotoaparátu nabízí docela obsáhlé nastavení. Snímky lze pořizovat v maximálním rozlišení 2592×1952 px, ale nabízejí se i menší velikosti. Nastavení ISO lze nechat na „Auto” nebo vybrat hodnotu od 100 do 800. K dispozici je několik režimů nastavení vyvážení bílé barvy a nechybí ani samospoušť. Pokud chcete, můžete fotografie obohatit o GPS souřadnice. Skrze posuvníky na displeji lze regulovat expozici (+3 až -3) a upravovat kontrast, sytost a ostrost. Připraveno je i několik efektů – stupně šedi, sépiový nádech, solarizace, negativ, posterizace a akvamarín.

- - -

- -

Wildfire zvládne nahrávat video, ale pouze v rozlišení 352×288px (nebo QVGA 320×240px). Kvalita opět není nikterak závratná a zamrzí, že u videa nemůžete využít funkce přisvětlovací diody.

HTC Wildfire: Záznam videa

Bonusový software
Tchajwanský gigant HTC do systému Android kromě rozhraní Sense přidal celou řadu dalších programů, které si nyní přiblížíme. A nezapomeneme se podívat ani na některé zajímavé systémové aplikace.

Internetový prohlížeč
Vestavěný internetový prohlížeč využívá jádra WebKit 3.1 a podporuje Adobe Flash. Já jsem ale podporu Flashe v nastavení hodně rychle vypnul, protože mi kvůli ní prohlížeč dost často padal a občas docházelo k docela nepříjemnému zpomalení při posouvání obsahu stránky. Samotná rychlost vykreslování je dobrá a díky integraci HTC Sense se zde objevila jedna zbrusu nová funkce. Když na nějakém textu na stránce přidržíte prst, objeví se nabídka, která vám dovolí požadovanou část text označit a následně zkopírovat. To samozřejmě není nic tak úžasného, protože i samotný Android nabízí v systému podporu pro kopírovat/vložit, nicméně tady vám chytrá aplikace ještě nabídne přeložení vybraného textu do libovolného jazyka dostupného skrze Google Translate. A aby toho nebylo málo, lze vybraný výraz vyhledat také na Wikipedii nebo danou stránku s označeným textem odeslat na váš Twitter (zkracování URL probíhá přes službu bit.ly).

- - - -

V prohlížeči samotném můžete mít otevřeno hned několik oken najednou, oblíbené stránky lze ukládat do záložek, které si pak skrze widget můžete nechat zobrazit přímo na hlavní obrazovce.

Zprávy a e-maily
Textové zprávy se zobrazují v chat režimu, ve výchozí obrazovce tedy vidíte seznam kontaktů, se kterými jste komunikovali a po rozkliknutí se vám objeví celá historie. Zprávy můžete psát jak v portrait, tak i landscape (naležato) režimu, aplikace displej sama překlápí podle natočení telefonu. Obdobná je situace i u e-mailového klienta, který se konečně naučil správně zobrazovat HTML e-maily. V nastavení lze upravit interval pro automatické stahování pošty a samozřejmě zde můžete spravovat hned několik e-mailových účtu najednou. Díky přítomnosti balíku Quick Office můžete snadno otevírat (pouze čtení) přílohy z Wordu či Excelu; PDF také není žádným problémem.

Galerie
Velmi dobře zpracovaný nástroj pro prohlížení fotek a videí (MP4, 3GP). Náhledy fotografií se zobrazují v posuvném pásu a pro přibližování můžete využít multidotekového ovládání. Další zajímavostí aplikace Fotografie je napojení na Facebook a Flickr. Přes speciální záložku tak přímo z aplikace můžete prohlížet všechna alba vašich přátel na Facebooku, samozřejmě za předpokladu neomezeného datového připojení, jinak by se vám tahle legrace pěkně prodražila.

- - -

Footprints
V případě, že rádi cestujete a chcete si do telefonu ukládat všechna důležitá místa, které jste navštívili, může vám s tím pomoci utilita zvaná Footprints. Přes nabídku aplikace jednoduše pořídíte obrázek místa, k němu se automaticky přidá GPS souřadnice (při problémech s fixací pozice můžete adresu přidat ručně). Ke každému takovému bodu si ještě můžete přidat krátkou textovou/hlasovou poznámku a případně i telefonní kontakt. Uložená místa rovněž můžete filtrovat do několika kategorií (oblíbená místa, nakupování, stravování, volný čas a ostatní).

Footprints je překvapivě dobře propojené s Google Maps, kde se například můžete nechat navigovat z aktuální pozice na místo vybrané položky ve Footprints. Je dobře, že Footprints nabízí podporu importu a exportu vašich uživatelských dat na paměťovou kartu, alespoň se nemusíte obávat, že o data při obnově továrního nastavení přijdete.

FM rádio
HTC Wildfire je vybavený FM přijímačem, který ale funguje pouze tehdy, jsou-li připojena dodávaná sluchátka, která slouží jako anténa. V opačném případě vám telefon vyhubuje, že nejsou sluchátka připojena a rádio nebude možné používat. Při prvním spuštění dojde k vyhledání dostupných stanic. Zvuk lze ze sluchátek přesměrovat do systémového reproduktoru a oblíbené stanice si můžete uložit do seznamu. Kvalita příjmu byla spíše průměrná a dost často se mi stávalo, že telefon nedokázal naladit žádné stanice, ale tohle je vždy do velké míry ovlivněno tím, kde se právě nacházíte. Stejné potíže s příjmem FM rádia jsem měl mimochodem i na dříve testovaném HTC Desire a HTC Legend.

- - -

Další aplikace jednou větou…
Android Market – aplikace pro stahování dalších nových aplikací a her do telefonu. V ČR zatím nelze oficiální cestou využívat nákupu placených aplikací, zobrazí se vám tedy jen freeware programy, ale i tak je z čeho vybírat.
QuickOffice – jednoduchý prohlížeč Wordu a Excelu (soubory musejí být na paměťové kartě nebo jako příloha e-mailu).
Hlasový záznamník – pro ukládání hlasových poznámek, jejichž délka je omezena volnou paměti na paměťové kartě, můžete využít právě tento program.
Gmail a Google Talk – poštovní klient napojený na váš Google účet a komunikační program.
Hudba – jednoduchý přehrávač hudby s pěkným uživatelským prostředním. Na hlavní obrazovku si můžete umístit widget, skrze který lze přehrávač snadno ovládat. Pokud je telefon uzamčený, můžete stále listovat mezi skladbami.
Kalkulačka – jednoduchá kalkulačka pro provádění základních početních operací.
PDF Viewer – nástroj pro prohlížení dokumentů ve formátu PDF.
Peep – Twitter klient, ve kterém můžete sledovat příspěvky vašich přátel a publikovat vlastní události.
YouTube – prohlížeč videí ze serveru YouTube s pěkným uživatelským rozhraním.
Teeter – zábavná hra využívající pohybového senzoru. Cílem je pomocí naklánění telefonu provést kovovou kuličku bludištěm do jamky.

Závěrečné hodnocení
HTC Wildfire bych doporučil méně náročným uživatelům, kteří se chtějí seznámit s operačním systémem Android a nemíní do telefonu investovat závratné částky. V době psaní recenze (srpen 2010) se jeho cena pohybovala lehce nad hranicí 6000 Kč. Za tuto cenu získáte dobře odladěný telefon, který však má několik výraznějších slabin. Tou hlavní je nízké rozlišení displeje, QVGA je zkrátka v dnešní době málo a vy si tedy budete muset zvykat na hrubší rastr. Dalším slabším místem je fotoaparát, který ani přes 5MPx čip nedokáže vykouzlit příliš kvalitní fotografie a to samé platí pro záznam videa.

Pochválit naopak musím kvalitní dílenské zpracování, dobrou softwarovou výbavu, výdrž a rychlost GPS. Do budoucna se můžeme těšit na vydání aktualizace na Android 2.2, který by měl přinést mírné zvýšení rychlosti odezvy systému, protože ta v některých místech také není úplně ideální. Celkově mě Wildfire zaujal a jedná se o zajímavý telefon, který sice má své mušky, ale zase vám neroztrhá peněženku. Poznávání systému Android je díky přítomnému rozhraní HTC Sense o poznání příjemnější, a jestliže vám nižší rozlišení displeje až tolik nevadí, nebudu vám koupi nikterak rozmlouvat.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku