Domů » Bleskovky » HTC Vive se letos dočká verze pro smartphony: dorazí s novou vlajkovou lodí?

HTC Vive se letos dočká verze pro smartphony: dorazí s novou vlajkovou lodí?

Společnost HTC je aktuálně rozdělená na dva tábory, jeden se stará o smartphony, druhý o virtuální realitu pod značkou Vive. Letos bychom se podle posledních informací mohli dočkat jednoho produktu od obou skupin – náhlavní soupravy pro virtuální realitu s mozkem smartphonu. Její existenci potvrdil přímo prezident společnosti Chia-lin Chang.

Drahé HTC Vive

HTC Vive vyžaduje ke svému chodu poměrně výkonný počítač, chystaná souprava by si však vystačila pouze s telefonem. Ten se ovšem nemá do brýlí vkládat, jako např. u Samsung Gear VR, či Google Daydream, ale má s brýlemi spolupracovat jiným způsobem. HTC se chce stejně jako v případě počítačové reality Vive zaujmout i v tomto segmentu pozice na nejvyšších příčkách.

Vyzkoušeli jsme HTC Vive: Nejlepší virtuální realita (video)

Dá se předpokládat, že toto řešení bude vyžadovat výkonný smartphone, patrně se jím stane spekulovaný nástupce HTC 10, který má pohánět čipset Snapdragon 835. Telefon údajně nemá nést logické označení HTC 11, ale zcela jiné jméno; možná bude přímo součástí rodiny zařízení Vive, jak naznačilo propagační video, které počátkem tohoto roku sdílel @evleaks.

htc-vive

Více se o mobilní virtuální realitě HTC máme dozvědět v příštích měsících, hotový produkt pak má být představen ještě do konce roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).